Forum stolarskie Domidrewno.pl
Narzędzia ręczne => Piły ręczne => Wątek zaczęty przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 15:52:57 czas Polski
-
Trochę poszperałem w starszych wątkach, ale nie znalazłem podpowiedzi. Mianowicie - szukam sensownej grzbietnicy w przystępnej cenie. Ktoś coś poleci?
-
Może Bahco , Kirschen podobno do d...y , ja kupiłem wiekową na Ebay'u , jest bez zarzutu.
Tu jest wątek o grzbietnicach
http://forum.domidrewno.pl/pily/pila-kirschen/
-
... grzbietnicy w przystępnej cenie.
Nie jestem(śmy) jasnowidzem ...
Dla każdego "przystępna cena" to inny pułap ;-)
-
Japońska :)
-
Weritas jest gut
-
No Lie-Nielsen'y też są całkiem dobre. ;D
-
Myślałem o czymś 50-60 zł. Mam dwustronną japonkę z Juli (za rekomendacją Kozia) i pomyślałem, że do zastosowań bardziej, hm, ciesielskich kupię grzbietnicę (np. na docinanie czopów). Chyba, że w tej sytuacji to zbędny wydatek i wszystko jechać tą japonką?
-
Ja mam grzbietnicę (13z) i płatnicę(11z) ze Stanleya. Obydwie są fajne, jednak do zastosowań ciesielskich zdecydowanie lepiej się tnie płatnicą. Szybko, lekko i wystarczająco prosto. Grzbietnica wymaga stabilnie zamocowanego materiału, a przy ciesielce często tnie się "na kolanie". Za płatnicę zapłaciłem coś ok 30-40 zł i jest to jedna z moich ulubionych pił ręcznych.
-
Możesz podlinkować tę płatnicę Stanleya? Zęby ma niehartowane? (bo z tego co rozumiem, tylko takie można potem podostrzyć?)
-
http://allegro.pl/stanley-robo-kop-pila-platnica-50cm-11z-cal-20-094-i6392628386.html
Tego typu, tylko ja mam 45 cm. Sprzedający przypadkowy żeby nie było.
-
Akurat ta płatnica ma zęby hartowane.
-
ja używam Irwina ...
-
Ja podobnie, choć nie wiem czy ma zęby hartowane czy nie - po prostu używam i się sprawdza !
-
Są hartowane łukiem elektrycznym, dlatego właśnie zęby mają inny kolor niż płat.
-
Chyba, że w tej sytuacji to zbędny wydatek i wszystko jechać tą japonką?
W suche drewno pchaj ile wlezie.
Do ciesielki i mokrej tarcicy kup sobie jakąś tanią np modeco. Oby była długa to szybciej idzie.
Do czopów lepszą grzbietnica.
-
Są hartowane łukiem elektrycznym, dlatego właśnie zęby mają inny kolor niż płat.
Nie łukiem elektrycznym bo ten topi tylko są hartowane indukcyjnie.
-
Ooo właśnie. Nie wiedziałem tylko jak to się nazywa.