Forum stolarskie Domidrewno.pl

Narzędzia ręczne => Piły ręczne => Wątek zaczęty przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 15:52:57 czas Polski

Tytuł: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 15:52:57 czas Polski
Trochę poszperałem w starszych wątkach, ale nie znalazłem podpowiedzi. Mianowicie - szukam sensownej grzbietnicy w przystępnej cenie. Ktoś coś poleci?
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 20 Kwietnia 2017, 19:06:55 czas Polski
Może Bahco , Kirschen podobno do d...y , ja kupiłem wiekową na Ebay'u , jest bez zarzutu.
Tu jest wątek o grzbietnicach
http://forum.domidrewno.pl/pily/pila-kirschen/
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: jasiop w 20 Kwietnia 2017, 19:47:14 czas Polski
... grzbietnicy w przystępnej cenie.
Nie jestem(śmy) jasnowidzem ...
Dla każdego "przystępna cena" to inny pułap ;-)
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: Salbertone w 20 Kwietnia 2017, 21:50:23 czas Polski
Japońska :)
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: kozio w 20 Kwietnia 2017, 22:25:51 czas Polski
Weritas jest gut
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 20 Kwietnia 2017, 23:20:20 czas Polski
No Lie-Nielsen'y też są całkiem dobre. ;D
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 20 Kwietnia 2017, 23:38:24 czas Polski
Myślałem o czymś 50-60 zł. Mam dwustronną japonkę z Juli (za rekomendacją Kozia) i pomyślałem, że do zastosowań bardziej, hm, ciesielskich kupię grzbietnicę (np. na docinanie czopów). Chyba, że w tej sytuacji to zbędny wydatek i wszystko jechać tą japonką?
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: karol_g w 21 Kwietnia 2017, 07:39:01 czas Polski
Ja mam grzbietnicę (13z) i płatnicę(11z) ze Stanleya. Obydwie są fajne, jednak do zastosowań ciesielskich zdecydowanie lepiej się tnie płatnicą. Szybko, lekko i wystarczająco prosto. Grzbietnica wymaga stabilnie zamocowanego materiału, a przy ciesielce często tnie się "na kolanie". Za płatnicę zapłaciłem coś ok 30-40 zł i jest to jedna z moich ulubionych pił ręcznych.
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 21 Kwietnia 2017, 08:35:35 czas Polski
Możesz podlinkować tę płatnicę Stanleya? Zęby ma niehartowane? (bo z tego co rozumiem, tylko takie można potem podostrzyć?)
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: karol_g w 21 Kwietnia 2017, 09:17:53 czas Polski
http://allegro.pl/stanley-robo-kop-pila-platnica-50cm-11z-cal-20-094-i6392628386.html

Tego typu, tylko ja mam 45 cm. Sprzedający przypadkowy żeby nie było.
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 21 Kwietnia 2017, 20:04:23 czas Polski
Akurat ta płatnica ma zęby hartowane.
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: jasiop w 21 Kwietnia 2017, 22:00:48 czas Polski
ja używam Irwina ...
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: Johny Mnemonic w 02 Maja 2017, 22:40:46 czas Polski
Ja podobnie, choć nie wiem czy ma zęby hartowane czy nie - po prostu używam i się sprawdza !
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: Gerdo w 05 Sierpnia 2017, 10:46:03 czas Polski
Są hartowane łukiem elektrycznym, dlatego właśnie zęby mają inny kolor niż płat.
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: kozio w 05 Sierpnia 2017, 10:52:19 czas Polski
Chyba, że w tej sytuacji to zbędny wydatek i wszystko jechać tą japonką?
W suche drewno pchaj ile wlezie.
Do ciesielki i mokrej tarcicy kup sobie jakąś tanią np modeco. Oby była długa to szybciej idzie.
Do czopów lepszą grzbietnica.
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 05 Sierpnia 2017, 14:17:19 czas Polski
Są hartowane łukiem elektrycznym, dlatego właśnie zęby mają inny kolor niż płat.

Nie łukiem elektrycznym bo ten topi tylko są hartowane indukcyjnie.
Tytuł: Odp: Jaka grzbietnica?
Wiadomość wysłana przez: Gerdo w 20 Sierpnia 2017, 12:08:49 czas Polski
Ooo właśnie. Nie wiedziałem tylko jak to się nazywa.