Forum stolarskie Domidrewno.pl
Narzędzia ręczne => Strugi ręczne => Wątek zaczęty przez: studio tata w 29 Stycznia 2014, 23:00:40 czas Polski
-
Witam
Warsztacik sie rozwija , powieksza . Pokazuje ostatnio zakupionego malucha , strug wregownk firmy MBW
Malutki , miesci sie w dloni . Wyglada solidnie i z tego co wyczytalem w necie pochodzi ze starej amerykanskiej firmy produkujacej sprzet min dla stolarzy .
Jako ze sprawa swierza wrzucam narazie zimowe fotki i oswajam maszynke :)
pozdr cieplo
-
witam,
Czy mógłbyś pokać taki strug w akcji - może krótki film"? ;)
pozdrawiam
Piotr M
-
tak jak najbardziej , tak jak pisalem sprawa jest bardzo swierza
naostrze noz i zrobie go w akcji
jedzie jeszcze do mnie wiekszy wregownik stanley 50
to pokaze w akcji obydwa egzemplarze :)
-
Oj fajny sprzęt, ja mam drewniany, ale wstanie takim, że... zostanie już na ścianie u mnie ;)
-
a ja jeszcze w życiu strugiem nie pracowałem
-
jak Pawlak mawial
to nie grzech ,
………... jeno wstyd :)
-
Hmmm ja teraz budując CNC czyli obrabiarkę numeryczną boki sklejki wyrównuję... strugiem ;) Szybko, cicho i dokładnie ;)
-
Nie mogę się powstrzymać, aby nie pokazać innego kilkudziesięcioletniego Stanleya (nie mój, z sieci) poszedł na jakiejś aukcji za 200 $
Wybaczcie, że nie na temat.
-
piekna robota
to stanley 55 z ostrzami profilowymi
ja mam 50 niestety tylko z trzema ostrzami
-
ot i stanley 50 w calej okazalosci
ledwo go naostrzylem ,
moje jest to wersja angielska , powstala tez wersja USA - rozni sie metalowa rekojescia
-
Wygląda prawie jak po piaskowaniu.
-
witam,
miałbym prośbę , czy mógłbym prosić o przesłanie filmu , który pokazywałby jak ten strug pracuje. :)
pozdrawiam
Piotr M
-
Aż się zaśliniłem :) Teraz taki strug bardzo by mi się przydał...
-
ja mam warsztat w remoncie
wiec pokaze film z netu
45 w akcji
Fun with a Stanley #45 - 02 - Tongue & Groove (http://www.youtube.com/watch?v=etHYJPxu8q8#)
-
witam,
Dziękuję za film.SUPER :)
Ja nie mam doświadczenia z tym strugiem, stąd było duże moje zainteresowanie, dziękuję masz u mnie plus.
Z tego co zrozumiałem to strug ten ma w komplecie dwa rodzaje noży.
tak aby do końca to zrozumieć w szczegółach musiałbym zakupić taki strug, i poćwiczyć.
Ale widzę że dzięki nie mu mogę zrobić tym małym nożem wpust wybrać środek z jednej strony np deski . a przy użyciu tego szerszego noża
z dwoma ostrzami i regulacją w środku mogę zrobić w desce gniazdo do wpustu.
Nie do końca załąpałem wszystko, gdyż mam takie pytania:
1/ten dwuostrzowy nóż nie do końca załapałem, dlaczego zbiera tylko z jednej strony? jak to działa że nie bierze - wybiera z drugiej strony?
2/Czy trzeba deskę obrócić w imadle i wtedy zebranie nastąpi z drugiej strony?
3/Co to była za maź , smar , rozumiem że naniesienie jej miało na celu poślizg?
4/w elemencie przykładanym na końcu są dwa poziomy otworów? dlaczego?
Przepraszam za moje pytania , liczę na waszą wyrozumiałość :o
Piotr M
-
Piotrze
sa rozne noze , noze profilowe , do polaczen pioro wpust , do felcowania
na filmie smaruje sie woskiem , to dotyczy kazdego struga
nie wiem o jakie otwory Ci chodzi ?
pozdr
-
Witam,
Mnie chodzi o element który zakładamy na końcu przykładamy na takie dwa długie odstające pręty.
W nim są dwa otwory na różnych (dwóch wysokościach?)
PiotrM
-
Swego czasu Stanley reklamował nr 45 i 55 hasłem - "zastąpi 7 różnych strugów" (no tylko że po agielskiemu rzecz jasna...). Jest w tej chwili na all... 45-tka licytowana - można wziąć (bez ostrzy niestety).
-
rozkompletowany wregownik to lipa , chyba ze na czesci ?
-
studio tata - no właśnie, ale zdaje się, że licytujący tego nie wiedzą. Cena pewnie dojdzie do 350 zł.