Forum stolarskie Domidrewno.pl
Realizacje krok po kroku => Krok po kroku (realizacje własne) => Wątek zaczęty przez: daka w 31 Maja 2017, 22:16:27 czas Polski
-
Cześć
Miał być filmik ale nie miałem weny i czasu :D
wrzucam kilka fotek domek jeszcze nie skończony czekam na jakieś pomysły
-
cd fotek
-
cd fotek
-
Hej,
Naprawdę duży ten domek zrobiłeś.
Co do pomysłów to mnie nie bardzo pasują policzki w schodach- belka powinna być węższą krawędzią do góry, chodzi o wytrzymałość. Przy huśtawce dał bym zastrzał także z drugiej strony.
-
tak na szybko z telefonu
Domek za niski - szczególnie część z przedłuzonym dachem - niejedno dziecko guza nabije.
Mogłes przedłużyć belkę huśtawki i dac na dwie - przyda się
Brak piaskownicy i ściany wspinaczkowej
Duzo pracy włożyłeś , to widać :)
-
Wysokość robiona do syna. Ale możliwe nie chciałem robic dachu z uskokiem. A piaskownica jak zobaczysz jest pod ta częścią która łączy sie z schodami
-
Całość obi wrażenie. Robiłeś z suchego czy mokrego? Ile drewna poszło? Masz jakiś kosztorys?
A ten ślizg, który jest popularny w handlu to wersja dłuższa czy krótsza (3 lub 2,5m)? Ile nad ziemią jest mocowanie góry? Może ewentualnie wyregulować jego nachylenie?
-
Konstrukcję robiłem z mokrego drzewa podłogę też szpary które widać na fotkach to już jest przeschnięte drewno
szybko schnie w taką pogodę :D kosztorys hmm liczyłem ale podam ci z tego co pamiętam
.3 m3 desek u nas to się nazywają króciaki ok 350zł za m3 za konstrukcję ok 150 zł
obicie ścian i dachu to podbitka całość 250 zł jakieś tam kotwy 50 zł wiadomo pokrycie dachu to akurat 100zł. okna pleksi 3 szt 50zł
ślizg jest długi mocowany jest jakieś 150 cm nad zmienią, i tą wysokością możesz wyregulować pochylenie
-
Wysokość robiona do syna. Ale możliwe nie chciałem robic dachu z uskokiem. A piaskownica jak zobaczysz jest pod ta częścią która łączy sie z schodami
150 cm, to minimalna wysokość ścian w najniższych punktach.
Dziecko szybko rośnie...
Sam robiłeś ?
Pytam, bo to bardzo dużo pracy
-
Daka, dzięki za dane. Ale proszę - używaj znaków przestankowych, bo ciężko czasem zrozumieć Twoją wypowiedź.
-
Tak sam ciągle się uczę :D
ściany mają 160 cm otwory drzwiowe 140 cm
w szczycie jest 170cm najniższy punkt jest na balkonie gdzie okap dachu łączy się z słupkami
ok 120 cm
robiłem to z myślą iż młodsza pociecha jeszcze z tego skorzysta.
-
[/quote]
Ale proszę - używaj znaków przestankowych, bo ciężko czasem zrozumieć Twoją wypowiedź.
ok, postaram się nie zapominać, często piszę z kom.:D