Forum stolarskie Domidrewno.pl

Elektronarzędzia => Frezarki => Wątek zaczęty przez: robertus69 w 03 Lutego 2014, 21:40:55 czas Polski

Tytuł: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 03 Lutego 2014, 21:40:55 czas Polski
Witam wszystkich:)
Prosze o wasze spostrzerzenia odnośnie tych plastikowych zderzaków w dominie. Słyszalem od pewnej osoby ze metalowe sa duzo lepsze bo te plastikowe wymagaja częstych wymian ze względu na tracenie dokładności (wyrabiaja sie). Proszę o opinie:
Jak z ich uzytkowaniem?
Jakie plusy i minusy odnośnie poprzednich bolców metalowych?
Czy ewentualnie mozna w profesjonalny sposob przerobic te plastikowe na metalowe?
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 03 Lutego 2014, 21:49:45 czas Polski
Dlaczego zawsze na mnie trafiają takie pierwsze posty nowych forumowiczów?
Nie żebym był jakąś złośliwą francą ale kolejnemu "nowemu" przypominam, że jest taki dział "Przedstaw się" gdzie umieszczamy PIERWSZY wpis na forum. Bez tego raczej trudno liczyć na sensowną pomoc i życzliwość innych forumowiczów... :)
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 03 Lutego 2014, 22:27:00 czas Polski
... Nie żebym był jakąś złośliwą francą ....
:)))))))
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 03 Lutego 2014, 23:18:19 czas Polski
Faktycznie, zapomnialem. Przepraszam ze sie nie przedstawilem, ale juz to nadrobilem:)

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 04 Lutego 2014, 12:54:03 czas Polski
Pomozecie mi w zwiazku z tematem? Wiele osob uzywa domina wiec napewno macie cos do powiedzenia

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 04 Lutego 2014, 13:48:29 czas Polski
plusy takie ze metalowe wchodza w zrobione gniazda
plastikowe , nie
za to plastikowe tansze :)
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 04 Lutego 2014, 13:51:07 czas Polski
Ale trzeba je wymieniać co jakiś czas?
Wyrabiaja sie?
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 04 Lutego 2014, 21:04:06 czas Polski
Czy można wymienić plastikowe na metalowe ? Jaki jest numer części metalowych ? Może jakiś doświadczony użytkownik wie :)
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 04 Lutego 2014, 21:11:29 czas Polski
Ja dzwonilem do serwisu festoola i powiedzieli mi ze nie mozna zalozyc metalowych i stwierdzili ze z plastikami nie ma zadnych problemów, a pewna osoba narzekala ze musi co 3 miesiace wymieniac bo sie wyrabiaja i gubia wymiar, wiec nie wiem co o tym myslec
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 04 Lutego 2014, 21:51:53 czas Polski
Dzięki za info :) Zamówię więc sobie zapasowe.
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 04 Lutego 2014, 21:53:35 czas Polski
A cos ci sie z nimi stalo? Jak sie pracuje na tych plastikowych zderzakach?

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: Arek_VI w 04 Lutego 2014, 22:42:30 czas Polski
Nic się nie stało pracuje się normalnie. Ale jak można coś ulepszyć...... :)
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 05 Lutego 2014, 00:01:58 czas Polski
No to dobrze. Wiec chyba kupie nowa:)

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: robertus69 w 09 Lutego 2014, 14:13:26 czas Polski
No i stalo sie:) zostalem szczesliwym posiadaczem domina:)

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 09 Lutego 2014, 14:22:17 czas Polski
No to gratulowac -to jedno z najbardziej używanych narzedzi elektrycznych u mnie w warsztacie

Malym wiorkiem, malym wiorkiem

Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: kusterek w 14 Lutego 2014, 12:10:43 czas Polski
Witam !
Można wymienić na metalowe bolce ale wraz z całym stołem. Przedstawiciel festoola miał mi to ogarnąć za około 300 zł
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: Festool PL w 14 Lutego 2014, 15:20:52 czas Polski
Witam Forumowiczów!
chciałbym sprostować ostatnią wypowiedź "kusterka":
obecnie stoły z bolcami są już niedostępne, więc nie ma możliwości zamiany.   
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 14 Lutego 2014, 19:55:34 czas Polski
 ja mam prozaiczne pytanie ? czemu festool przeszedl na plastokowe ograniczniki , co przemawia za takim rozwizaniem ???
Tytuł: Odp: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: kusterek w 14 Lutego 2014, 20:59:14 czas Polski
Jeżeli mnie pamięć nie myli to był to patent innej firmy (chyba że myli )
Tytuł: Zderzaki festool domino
Wiadomość wysłana przez: a13 w 27 Września 2014, 19:32:37 czas Polski
Z tej samej przyczyny jak to że żarówki nie świecą  tak długo jak dawniej.
Kasa i pazerność koncernów, ale one powiedzą że to ekonomia i optymalizacja.