Forum stolarskie Domidrewno.pl
Materiałoznawstwo => Drewno lite - egzotyczne => Wątek zaczęty przez: Symeonik w Styczeń 20, 2020, 23:36:11 pm
-
Koledzy. Szukam kogoś kto potrafi zidentyfikować gatunki o których nie mogę znaleźć żadnej wzmianki. Dodam zdjęcia. może ktoś z takim pracował i potrafi coś o tym powiedzieć.
Trafiają mi się prawdziwe perełki ale tylko w małych ilościach.
-
paradoksalnie mało widać:
zrób lepsze zdjęcia ,ze skalą, i żeby było widać korę jesli jest .
1 zdjęcie ,srodkowy kawałek, to jekieś drewno. :) z falistością włókien.
Normalnie to drewno może wyglądać inaczej .
Na niektórych kawałkach widzę rysunek podobny do owocowych .
jeden wygląda mi na coś podobnego do cisu
-
Fragment po lewej stronie mam u siebie już trzy lata. Fragment po prawej udało mi się zdobyć w listopadzie z zupełnie innego źródła. Trzeci fragment zdobyłem dwa tygodnie temu. Szansa że pochodzą z jednej kłody? Moim zdaniem bardzo minimalna. Ale mogą pochodzić z tego samego obszaru.
-
Ten gatunek charakteryzuje się dużą wagą. Deska 40 CM x 2 cm x 13 CM .
Wagą 1008 g Leżakuje u mnie od maja. Przy wilgotnośći 40% straciła 6 g od tego czasu. Obecnie wilgotność wynosi 16%, błąd pomiarowy 3%. Słodki salach.
-
To dostałem z drewnem Badi. Wyraźnie się różni od innych desek, typowych dla tego gatunku.
-
Wygląda mi to na Tali. Ma różne odcienie w zależności od kłody i ciecia tarcicy względem słoi (patrz załącznik). Swoją drogą szukam dostawcy tego drewna, gdzie je kupowałeś?
-
Ten połysk to tak zwany błyszcz.
Z internetu:
Błyszcz - połysk drewna uzależniony jest przede wszystkim od promieni rdzeniowych widocznych w przekroju stycznym i promieniowym (dąb, buk, wiąz, platan). W drewnie dębowym, czy też bukowym tworzą się smugi, łuny, plamy o wyraźnym połysku zwane "błyszczem". Wynika to z przecięcia drewna w przekroju promieniowym lub stycznym przez promienie rdzeniowe drewna.
Błyszcze wyglądają trochę jak rozstępy i plamy - nie są jednak wadą drewna, a jego charakterystyczną cechą. Można je także spotkać w laminatach naśladujących wygląd drewna, aby jak najbardziej odzwierciedlały rysunek naturalnego drewna.