1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Zabudowa poddasza
« dnia: 31 Marca 2016, 08:20:38 czas Polski »
Dokładnie takie. Ten zakres regulacji jest bardzo cenny.
Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.
Też robiłem szkielet, tylko obity deskami (tak samo - najpierw od środka). Choć drugi raz to chyba środek bym obił HDF'em bo pies lubi ogryzać drewno i już zaczął się dobierać do ścianek.
Jeśli buda ma stać samotnie to zabezpiecz wejście od wiatru i deszczu - wystającym dachem i przedłużoną ścianką z boku.
Wysokość to 75cm? To jakoś wysoka...
Ja robiłem budę w konstrukcji szkieletowej (tej co cała Ameryka na niej stoi) i bardzo polecam ten sposób. Najpierw robisz szkielet (szybka, łatwa robota) potem obijasz od wewnątrz płytą. Następnie ocieplasz wpychając ocieplinę (styropian) w ściany i potem zakrywasz płytą od zewnątrz. Co do dachu, to ja bym go powiększył, tak aby wystawał poza obrys ścian. Wtedy śniegu nie napada i deszczu nie naleci. Co do impregnacji to proponowałbym jakiś impregnat powłokotwórczy. Ja użyłem impregnatu akrylowego woskowego z Primacol'u i nie ściera się, a i woda po nim ładnie spływa (no i ładnie wygląda)Też bym wolał zrobić szkieletową, bo panele muszą być bardzo dobrze zaplanowane, żeby się nie zdziwić. Jeśli uda się zorganizować transport do schroniska, to będę robił szkieletowe. Jeśli nie, to panele i montaż na miejscu.
(a niektórzy nawet już przehandlowali
)
Ile Cie wyjdzie taka buda z płyty?Płyta OSB wyjdzie podobnie za mkw. Przy czym będzie to już płyta klasy 3, więc już z jakąś odpornością na wilgoć. Ponadto w swoim rejonie nie znalazłem boazerii w takiej cenie.
Popatrz na boazerię albo szalówkę na zewnątrz. można znaleźć za 12zł za mkw
Polecam przykręcić deski nieobrzynane na zakładkę(jak gonty). Tanie, dobre, ładneTeż jest to brane pod uwagę, zwłaszcza, że wtedy odpadu byłoby mniej niż z płyty.
Dla psa nie ocieplaj styropianem. Przy jego wyczulonym słuchu piszczący o deski styro to katorga. Wsadź tam wełnę i będzie dobrzeWeterynarz (któremu z budami pomagam) nic nie mówił. Wprawdzie założenie jest takie, że styropian będzie na ciasno włożony. Dzięki za uwagę, zapytam.
Też robiłem szkielet, tylko obity deskami (tak samo - najpierw od środka). Choć drugi raz to chyba środek bym obił HDF'em bo pies lubi ogryzać drewno i już zaczął się dobierać do ścianek.Na rysunkach tego nie widać, ale daszek jest wysunięty po około 7-10cm na stronę. Budy będą stać w zadaszonych kojcach, więc już to będzie ograniczać ilość deszczu czy śniegu. Ponadto wejście, prostopadle do ściany frontowej, chcę obudować czymś na kształt kołnierza, żeby dodatkowo ograniczyć dokuczliwość wiatru. Sama zaś wysokość też konsultowana była z lekarzem
Jeśli buda ma stać samotnie to zabezpiecz wejście od wiatru i deszczu - wystającym dachem i przedłużoną ścianką z boku.
Wysokość to 75cm? To jakoś wysoka...
Kilka lat temu wpadłbym tam na 100%ale wtedy jeszcze stolarka nie była moim konikiem
![]()
