1
Frezarki / Odp: Lamelownica - czy warto i jaka?
« dnia: 15 Marca 2018, 12:06:55 czas Polski »
Idąc za radą rozebrałem lamelownicę. Faktycznie było dużo pyłu co powodowało problem przy przekręcaniu pokrętła odpowiedzialnego za głębokość. Jednak problem płytkich wcięć został. Odpowiedzialna za to jest śruba, która blokuje dalszy wysuw frezu przy nacisku maszyny. Wystarczy ją wykręcić, ale chyba jest zapieczona - prędzej przekręcę nacięcie niż się okręci.
Ponawiam pytanie dot. osadzenia lameli. Czy lamela musi wchodzić z oporem? W chwili obecnej wsunę lamelę i bez problemu ją wyciągnę palcami. Tak ma być czy należałoby podpiłować frez?
Ponawiam pytanie dot. osadzenia lameli. Czy lamela musi wchodzić z oporem? W chwili obecnej wsunę lamelę i bez problemu ją wyciągnę palcami. Tak ma być czy należałoby podpiłować frez?
