24 Czerwca 2026, 20:21:38 czas Polski

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maximilianoo

Strony: [1] 2 3
1
Hyde Park Domidrewno / Odp: Netfix pakiety
« dnia: 26 Listopada 2023, 12:03:07 czas Polski »
Krótko i na temat.

plan Podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości HD (720p) na 1 ekranie

plan Standard kosztuje 43 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości Full HD (1080p) na 2 ekranach równocześnie

plan Premium kosztuje 60 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości 4K (2160p) + HDR na 4 ekranach równocześnie

Ps.da się taniej przez inne kraje VPN itp itd.
Da się od "brata siostry" jako dodatkowe gospodarstwo domowe.

Da się jeszcze taniej, ale hmm...ale na tak prawym forum oszczędzę klawiatury.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


2
Hyde Park Domidrewno / Odp: Ostrzenie pił, noży, wierteł, otwornic itp
« dnia: 25 Maja 2022, 18:10:50 czas Polski »
Hej.
Frezy do kołkarki ddf maffel również mozna u Was naostrzyć.

Wysłane z piły wersja android

3
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Projekt wiaty - pytania
« dnia: 30 Stycznia 2022, 22:22:20 czas Polski »
wszyscy tutaj boją się wiat jak ognia, nie wiem czemu.
Najpierw projekt, obliczenia itp itd, u mnie na wsi stała stodoła która na pewno nie miała obliczeń wytrzymałościowych połaczeń :)
- idealne połączenie które trzyma konstrukcje to jaskółczy ogon ale jest skomplikowane w wykonaniu.
zobacz arunde od mafell
co do połaczeń w narożnikach:
https://timberframehq.com/mortise-and-tenon-corner-joint/?utm_content=buffer38fc4&utm_medium=social&utm_source=pinterest.com&utm_campaign=buffer&epik=dj0yJnU9RUZ6ZUZIc0FaeHNaeEx1RkhHcy1teXdMTWVOR09aM3MmcD0wJm49LWxFZnZwSGdELW1rS3ZrYkdhVjF1QSZ0PUFBQUFBR0gzQUZ3
Jak chcesz więcej polecam pinteresta, tylko uważaj - bo te połaczenia często zmniejszają przekrój elementu a to należy uwzględnić w obliczeniach.
https://www.vermonttimberworks.com/learn/timber-frame-joinery/traditional/

ogólnie dużo tego na pintereście pod frazą: wood joints architecture


4
Kosz na śmieci / Frez do czopów
« dnia: 30 Stycznia 2022, 21:52:18 czas Polski »
Witajcie brać stolarska.
Co polecacie jako frez do drewna do frezowania pod połaczenie czop i gniazdo?  mam wiate 5x7m do wykonania koło domu.
Chciałbym to ogarnąć jednym frezem jak to możliwe - tuleje mam do frezarki pod 10/12 mm oraz gwint 1/2`
może macie coś sprawdzonego.


5
Kosz na śmieci / Pomieszczenie 35m2
« dnia: 15 Stycznia 2022, 07:25:33 czas Polski »
Witajcie,
Postanowiłem zapytać szanowna brać stolarska.
Chciałbym postawić sobie pomieszczenie, warsztat wiatę na narzędzia.
Założenia projektowe: wymiary 5x7m (na zgłoszenie) czyli 35m2, dach jednospadowy o kącie 25 stopni. Wysokość szytu 4,8m
Wymiary połaci dachowej 6,2x 8,2m (chciałbym tam dać fotowoltaika)
Obciążenie śniegowe 2 strefa. Panele z konstrukcja 700kg.
-biłem się z myślami czy stal czy drewno i jako że sprzęt mam do drewna wybrałem drewno.
Pytanie do Was.
Jakie przekrój dałby radę  na tą konstrukcje?
W załączniku poglądowe zdjęcie.


-

6
Inne / Odp: Mafell sys 2 przegródki na śruby
« dnia: 19 Czerwca 2021, 08:49:38 czas Polski »
Do syskontenetow mafell pasuje makita i metabo (pewnie inne również) więc jeżeli kolory pojemników nie są problemem to możesz szukać śmiało innych

Wysłane z piły wersja android


7
Hyde Park Domidrewno / Odp: Czym przykleić lustro w aucie
« dnia: 19 Czerwca 2021, 08:26:46 czas Polski »
Ja wrzucę 3 grosze, silka i  wurth mają silikon kleje.
Klej +szczeliwo - sprawdzone i nie są agresywne dla warstwy lustra. Lub po prostu klej do luster.


Wysłane z piły wersja android


8
Kosz na śmieci / Zawias w ramce aluminiowej
« dnia: 26 Sierpnia 2019, 09:28:32 czas Polski »
Witajcie.
Potrzebuję zamontować fronty z aluminiowa rama.
Powiedzcie jak montujecię takie fronty? Jakich zawiasów używacie aby było w miarę prosto? Lub jak frezujęcia do nich gniazdo?

9
Pilarki / Odp: cięcie bez odpryskow
« dnia: 25 Marca 2019, 21:23:17 czas Polski »
A ja dorzucę że laminat tnie się tarcza o ujemnym kącie natarcia. Takimi samymi co aluminium. Dodatkowo dużo zębów jest potrzebne. Można również ciąć na płycie hdf, podklejac taśma.
Ja używam Freuda w pilarce, makiety w zaglebiarce,
Ale nic nie zastąpi podcinaka :)

Wysłane z piły wersja android


10
Pilarki / Odp: Zestaw dewalt DWE7491 QS i Freud LU3F 0200
« dnia: 10 Listopada 2018, 22:23:42 czas Polski »
No na zabawkę z podcinakiem budżet i ilość miejsca nie pozwoliła. Dziękuję za konkretną odpowiedź.

Wysłane z piły wersja android


11
Pilarki / Odp: Pilat stolowa Parkside do ciecia plytek
« dnia: 06 Listopada 2018, 11:19:52 czas Polski »
Hahaha
Tak na budowie u mnie majstry od płytek tak cieli jakims starym złomkiem. Na kurz mieli sposób z wilgotną gąbka dotykając tarczy.
Tylko kup tarcze wentylowana bo strasznie się im mimo gąbki grzała.
P.s bhp w tym przypadku słabo działa. Bo silnik nie jest przystosowany do pracy z wodą.

Wysłane z piły wersja android


12
Pilarki / Zestaw dewalt DWE7491 QS i Freud LU3F 0200
« dnia: 06 Listopada 2018, 10:15:05 czas Polski »
Witam.
Mam pytanie dotyczące zestawu dewalt DWE7491 QS i Freud LU3F 0200.
Czy ktoś używał takiego zestawu? Czy oryginalny klin rozszczepiajacy spełni swoje zadanie? Czy może kupić inny?, jak tak to jaki?
Cel cięcie bez odpryskow laminatów oraz nuta pod plecy, oczywiście jako 3 element, 1 to cnc na stolarnia, 2 to zaglebiarka Makita SP.
Wszystkie sugestie rady dla świezaka mile widziane.

MAX

Wysłane z piły wersja android


13
Kosz na śmieci / Gięcie płyty meblowej
« dnia: 17 Września 2018, 11:48:12 czas Polski »
Witajcie,
W jaki sposób wykonuje się gięcie płyty mdf hpl lub podkładów pod malowanie? Czy może jakaś cięka i oklejanie?


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


14
Frezarki / Odp: zeta p2
« dnia: 30 Lipca 2018, 19:45:19 czas Polski »
Witajcie,
Nic się w wątku nie dzieje, cisza spokój. Więc podłącze się do pytania.
Googluje klikam i czym więcej czytam tym głupszy jestem. No i zaczoł się dylemat, domino czy zeta (cytując klasykę) "oto jest pytanie"
Zakres prac: płyta akryl a z niego szafa duża, szafa mała, wszystko bez widocznych śladów łaczenia. Chciałbym uniknąć klejenia i dlatego wybór padł na Zete. Jednak może domino?
Warto/nie warto? zalety wady? Kompletuję sprzęt dla własnej działalności, dlatego Was pytam.

15
Inne / Odp: .
« dnia: 12 Lipca 2018, 14:55:41 czas Polski »
Gdzie kupić tą wiertarka Atut? I ile to kosztuje?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Strony: [1] 2 3