Lipiec 10, 2020, 17:46:53 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Adrid

Strony: [1]
1
Pilarki / Pilarka tarczowa - pomoc w wyborze
« dnia: Kwiecień 10, 2020, 01:33:28 am »
Witam,
Zwracam się do Was z prośbą o dobór pierwszej pilarki tarczowej. Nigdy nie miałem z takim sprzętem doczynienia nie licząc sklepowych półek :)
Ostatnio w związku z aktualną sytuacja na świecie zrobiło się trochę więcej wolnego czasu i realizuje różne wymyslne swoje projekty. Do niektórych wystarczy wyrzynarka ale niestety do niektórych zdecydowanie przydała by się pilarka.
No i teraz Panowie i Panie co polecacie. Wiele osób chwali pilarki firmy Evolution oraz Ryobi. Są również którzy polecają Boscha. Ale zastanawiałem się co z takimi pilarkami z firm jak Graphite czy Parkside Performance. Czy jest jakiś model który wybija się tutaj znacząco ?? Ile przeglądnołem na internecie stron i forów tyle opinii, ile filmów na yt to to samo. Cena jaka by mnie interesowała za pilarke to do wartości 400 złoty.
Bardzo dziękuję za każdą radę i opinię.
Pozdrawiam

2
Hyde Park Domidrewno / Blat biurka
« dnia: Kwiecień 06, 2020, 01:00:30 am »
Witam,

zgodnie z radą umieszczam tutaj pytania dot. mojego projektu, który będę chciał realizować. Do projektu będę używać kantówek sosnowych 20x60x1500 [mm].
Jak w temacie będę z nich robić blat biurka (nawet dwa blaty - jeden do biurka narożnego, drugi do normalnego prostego).
Pytania są dwa, które nie dają mi do końca spokoju.
1. Czy połączenie kołkowe pomiędzy kantówkami (na boku 20x1500 [mm]) + klej do drewna będzie wystarczające ? Chciałem użyć kołków 8x30 [mm]. Będą one wystarczające czy lepiej zabrać dłuższe ?
2. Po przygotowaniu całego blatu i przeszlifowaniu szlifierką mimośrodową chciałbym zabezpieczyć powierzchnię czymś. No i właśnie czym - olejem, lakierobejcą czy lakierem akrylowym ??
Dzięki za każdą radę i pomoc :D

Rafał

3
Przedstaw się na Domidrewno / Witam
« dnia: Kwiecień 05, 2020, 23:20:44 pm »
Cześć,

nazywam się Rafał. Od dzieciaka fascynowało mnie drewno. Jak tylko mogę realizuje swoje własne projekty z drzewa. Nie posiadam, żadnego specjalnego mniej specjalnego sprzętu dlatego często i gęsto wszystko opiera się na wyrzynarce, wiertarce oraz papierze ściernym. Przymierzam się aktualnie do dużego projektu (dla mnie taki jest). Więcej o nim znajdziecie w moim pytaniu na ogólnym forum DID :D
Jeśli możesz pomóc to odpisz - będę wdzięczny :D
Pozdro

Strony: [1]