Czerwiec 05, 2020, 11:24:59 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - faber33

Strony: [1]
1
SAM'y / Bosch PSR 300 LI - naprawa
« dnia: Listopad 18, 2019, 23:08:55 pm »
Mały i poręczny bosch, problem w tym że puszcza dymki :D czyli wymiana silnika i naprawa pokrętła

2
Z sieci / Projekt Redbook czyli magistrala CAN od A do Z
« dnia: Sierpień 15, 2019, 09:44:26 am »
Pojawił się ostatnimi czasy dość ciekawy projekt/zrzutka na polakpotrafi dotyczący magistrali CAN. Do tej pory udało się zabrać już ponad 300% celu :) także zapowiada się bardzo ciekawie. Krótki cytat ze strony projektu co co w tym wszystkim chodzi:

"W związku z brakiem kompleksowych informacji związanych z tematyką dotyczącą magistrali CAN bus, zarówno na rynku wydawniczym w Polsce jak i w internecie, a w szczególności brak konkretnych informacji na temat diagnostyki i programowania komunikacji CAN w języku C, postanowiliśmy przygotować projekt REDBOOK. Książka w wersji elektronicznej „e-book” jest tylko jednym z etapów przedsięwzięcia. Kolejne fazy projektu zakładają przygotowanie: lekcji wideo, biblioteki w języku C oraz profesjonalnych modułów elektronicznych i programów, pozwalających na przeprowadzenie przemyślanego procesu dydaktycznego. Od zawsze staramy się przygotowywać nasze treści w sposób przystępny nawet dla osób, które wcześniej nie miały styczności z tematem, tak będzie i tym razem."

Co myślicie na temat w tej akcji?

Więcej informacji na stronie projektu:

https://polakpotrafi.pl/projekt/redbook


3
Wiertarki / wkrętarki / Naprawa wkrętarki Bosch PSR 10,8 Li-2
« dnia: Lipiec 25, 2019, 23:07:24 pm »
Witam. Tym razem na tapetę bierzemy wkrętarkę akumulatorową Bosch PSR 10,8 Li-2, co ciekawe jest to wersja w wbudowanymi na stałe ogniwami 18650. Jednak po oględzinach okazało się że ktoś już w środku buszował i ogniwa zniknęły :D Efekty zobaczcie sami
4
SAM'y / Budowa Zgrzewarki do ogniw Li-ion
« dnia: Lipiec 21, 2019, 11:46:28 am »
Witam. Chciałbym przedstawić Wam moją zgrzewarkę, która ma głównie służyć do zgrzewania ogniw litowo-jonowych. Klasycznie oparta jest na transformatorze z mikrofalówki a co do sterowania to jest to kit AVT5553. Dość dobrze się sprawdza po pierwszych próbach. Może ktoś z Was będzie miał jakieś uwagi, pomysły to dyskutujmy ;) PS. Trzeba jeszcze przemyśleć sprawę elektrod i jakiegoś uchwytu do nich bo takie manewrowanie tymi przewodami  nie jest zbyt wygodne ... Więcej info w filmikach:

5
Szlifierki / Mocna szlifierka kątowa
« dnia: Sierpień 19, 2013, 18:36:15 pm »
Witam. Potrzebuje dowiedzieć się jaką dobrą szlifierkę kątowa kupić aby podziałała trochę, bo mam do wyszlifowania blachę na dachu z rdzy i resztek opadającej farby. A moja szlifierka firmy MacAlister 850W 125mm odeszła właśnie do świata wiecznej szczęśliwości (może dla niej tak ale nie dla mnie w tym momencie). Nie była jakoś wcześniej mocno eksploatowana a padła po zeszlifowaniu zaledwie dwóch blach. Na nową mam do wydania ok 400 zł i nie wiem co wybrać bo szukając po internecie, jedni jak zwykle piszą tak drudzy tak. A mało co konkretów jeśli chodzi i eksploatację w ciężkich warunkach. Dlatego proszę o poradę Was drodzy forumowicze jeśli ktoś z Was miał do wykonania tego typu prace ;)

Z góry dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam ;)

6
Przedstaw się na Domidrewno / Witam ;)
« dnia: Lipiec 18, 2013, 00:01:40 am »
Witam. Pora się w końcu przedstawić :) hehe...Mam na imię Łukasz, mam 21 lat, pochodzę z przygranicznych rejonów Górnego Śląska. Z zawodu jestem Elektronikę i właśnie studiuję Elektronikę i Telekomunikację. Na DiD trafiłem kiedyś zapewne przypadkowo...(szczerze mówiąc już nie pamiętam jak to było). I to wtedy zacząłem się interesować stolarstwem. Nabyłem m in. prezentowaną przez jarka linijkę T-Rule firmy Incra :) bardzo się przydaje nawet podczas mojej "radosnej twórczości" w świecie elektroniki (prace mechaniczne np. przy obudowach urządzeń ;) )Właśnie kończę budowę mojego małego warsztaciku niestety tylko 2,5m na 3m bo warunki nie pozwalają na więcej,bo tzw. "buda" gdzie tata ma cyrkularkę i wyrówniarkę służy głównie do przechowywania opału, więc nawet ten mój skromny warsztacik pozwoli mi coś więcej zdziałać :D.

Jeszce raz witam wszystkich

Pozdrawiam Łukasz

7
Tak jak w temacie pytanie do Pana Jarka jak nazywają się te czarne kątowniki, które użył Pan przy realizacji szafki łazienkowej w trakcie składani skrzyni ????

8
Kupię / INCRA Precision T-Rules - Metric 300mm
« dnia: Czerwiec 04, 2013, 18:43:25 pm »
Witam. Chciałbym kupić ten fajny liniał: INCRA Precision T-Rules - Metric 300mm Problem w tym że jeszcze nigdy nie kupowałem za granicą. Mógłby ktoś powiedzieć gdzie go kupić??. Dodałem że mam tylko konto bankowe, czyli nie mam karty kredytowej jeśli dobrze to rozumiem ;).

Strony: [1]