Lipiec 10, 2020, 16:45:19 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - piotrek23x

Strony: [1]
1
Dłuta / Narex standard czy premium
« dnia: Listopad 14, 2017, 12:52:57 pm »
Witam. Planuję zakupić kilka dłut na początek. Przeglądając forum doszedłem do wniosku że chyba najlepiej zrobię zakupując narexy w budżecie jaki planuję. I tu trafiłem na lekką ścianę - standard czy premium? Nie miałem okazji wypróbować żadnych. Z racji małego doświadczenia też nie wiem na co zwrócić uwagę i co może dla początkującego być lepsze stąd prośba o pomoc do tych którzy mieli możliwość używania jednych bądź drugich, a najlepiej oczywiście obu rodzajów :) Szef w filmie opisał różnice ale dla kogoś początkującego ciężko wyciągnąć z tego decyzję o zakupie jednych bądź drugich. Czy to faktycznie sprowadza się do tego że premium są do cięższych prac czy różnica w fazowaniu przełoży się na coś jeszcze?

2
Szlifierki / Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« dnia: Październik 31, 2017, 14:03:12 pm »
Witam, zastanawiam się nad zakupem takiej oto szlifierki mimośrodkowej z serii One+
https://pl.ryobitools.eu/elektronarzedzia/szlifowanie/r18ros/r18ros-0/

Ktoś może takiego urządzenia używał bądź jest w stanie zaproponować sensowną alternatywę akumulatorową? Do używania w projektach amatorskich w miejscu w którym gniazdka niestety nie ma. Moja super wkrętarka z biedry zaczyna kończyć życie więc zastanawiam się nad ujednoliceniem narzędzi w kierunku jednego systemu akumulatorów stąd kierunek ryobi przez możliwość rozszerzenia gamy narzędzi  ;) Słyszałem też o problemach związanych z dostępnością papierów do urządzeń Ryobi ale w kontekście szlifierki oscylacyjnej. Ta ma z tego co wiem krążki 125 mm z 8 otworami więc chyba standardowo ale nie mogę nigdy znaleźć fi tych otworów (czy są one może zawsze takie same?).
Z góry dziękuję za pomoc :)

3
Przedstaw się na Domidrewno / Dzień dobry
« dnia: Październik 23, 2017, 11:35:53 am »
Dzień dobry, z tej strony Piotr.

Mam 29 lat i jestem na początkowym etapie zabawy z drewnem. Mieszkam w Krakowie, pracuję w nieruchomościach, a jako że wszelkiego rodzaju majsterkowanie mnie mocno relaksuje czysto hobbystycznie zaczynam przygodę z drewnem. Na razie bawię się mniejszymi projektami, naprawami domowymi, itp. Mieszkam w mieszkaniu ale z racji, że posiadam komórkę lokatorską tam próbuję właśnie zorganizować sobie mały warsztacik stolarski do pierwszych ciekawszych projektów (stolik kawowy dla siostry, toaletka dla żony, zabawka drewniana, itp.). Forum przeglądam od dłuższego czasu i wyciągnąłem z niego wiele przydatnej i użytecznej wiedzy więc mam nadzieję, że aktywniejszy udział da mi możliwość pogłębienia wiedzy i z czasem również umiejętności  ;) Na razie zbieram sprzęt ale się z tym nie spieszę kupując tylko to co mi potrzebne do kolejnych prac.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich!

Strony: [1]