Listopad 26, 2020, 11:07:16 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - majsterklepka

Strony: [1]
1
Hyde Park Domidrewno / Ostrzenie noży do strugarki w Toruniu?
« dnia: Luty 13, 2020, 21:53:13 pm »
Witam. Może ktoś z Kolegów wie, czy w Toruniu jest zakład ostrzący noże do strugarki.
Za informację z góry dziękuje. Pozdrawiam

2
Hyde Park Domidrewno / Nawiąże bezpośredni kontakt
« dnia: Luty 09, 2020, 10:45:27 am »
Witam.
Chętnie nawiąże bezpośredni kontakt z majsterkowiczem /raczej zaawansowanym/ z okolic Torunia, Aleksandrowa-Kuj., Ciechocinka lub ewentualnie Włocławka w celu wymiany doświadczeń.
Pozdrawiam

3
Sklepy branżowe / Przestrzegam przed sklepem o nazwie "Vidaxl"
« dnia: Styczeń 22, 2020, 23:03:35 pm »
Witam. Przestrzegam Kolegów Forumowiczów przed sklepem o nazwie "Vidaxl". Prowadzą oni bardzo szeroki asortyment, miedzy innymi i narzędzia. Nie daj Boze, jak kupicie tam coś i bedziecie chcieli ten towar zwrócić. Uprzedzam, czeka Was DROGA przez MĘKĘ. Nie bedę opisywał szczegółów, bo szkoda moich nerwów i czasu.
Pozdrawiam

4
Frezarki / Brak kąta prostego przy frezarce Makita 3710
« dnia: Styczeń 18, 2020, 22:51:16 pm »
Witam Szanownych Kolegów.
Kupiłem frezarkę Makita 3710 i stwierdziłem, że pomiędzy podstawą, a stopą przycinacza, czyli pomiędzy dwoma plastikowymi przeźroczystymi częściami, nie ma kąta prostego. Mam pytanie do Kolegów, czy jest to wada, która dyskwalifikuje tą frezarkę?. Za ewentualne informacje w tej sprawie serdecznie dziękuje. Pozdrawiam

5
Wiertarki / wkrętarki / Wiertarka stołowa Airpress 16-980
« dnia: Wrzesień 20, 2019, 19:28:11 pm »
Witam.
Czy ktoś z kolegów może jest w posiadaniu tej wiertarki, lub posiada jakąś wiedzę na temat jej jakości. Parametry w stosunku do ceny sa bardzo dobre. Można ja kupić za niecały tysiąc zł. Za info w tej sprawie serdecznie z góry dziękuję. Pozdrawiam

6
Sklepy branżowe / Podejrzanie niskie ceny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« dnia: Wrzesień 19, 2019, 22:39:42 pm »
Witam.
Jest taki sklep z maszynami i narzędziami o nazwie "Marsonic". Są tam ceny o kilkadziesiąt procent niższe, niż w innych sklepach z podobnymi artykułami. To chyba podpucha, albo ja źle widzę. Prosze sprawdzić.
Pozdrawiam

7
Pilarki / Pilarka tasmowa Dewalt DW 876
« dnia: Sierpień 02, 2019, 22:32:37 pm »
Witam Kolegów.
Noszę się z zamiarem kupna pilarki jak wyżej. Czy może ktoś z Was ma takową i mógłby podzielić się wiedzą na ten temat?
Podaję dane techniczne tej maszyny:
-wysokość cięcia - 200 mm
-silnik indukcyjny 1000/750 W
-stół 500x500 mm, aluminium /niestety/
-maks. szer. cięcia 310 mm
-dwie prędkości 380 i 880
-waga 54 kg
Pozdrawiam i za ewentualne informacje dziekuję

8
Pilarki / pilarka stołowa TS 250 Stiler
« dnia: Marzec 23, 2019, 21:34:12 pm »
Witam.
Kilka miesiecy temu zakupiłem przedmiotową pilarkę i chciałbym nawiązać kontakt z osobą, która taką maszynę posiada. Chodzi mi o wymianę spostrzeżeń dot. tej pilarki, a także możliwości i sposobu usunięcia usterek.
Pozdrawiam

9
SAM'y / Przyrząd, pomocnik, hebel do szlifowania wąskich płaszczyzn.
« dnia: Listopad 14, 2018, 09:24:44 am »
Witam Kolegów Forumowiczów. Mam nadzieję, że mi pomożecie w następującej sprawie. Otóż wykonałem sobie z krawędziaka taki pomocnik do szlifowania wąskich płaszczyzn. Jest on w kształcie litery "L". Wiadomo, że nie sposób oszlifować ręcznie, lub za pomocą szlifierki ręcznej wąskiej /do 4 czy też 5 cm/ powierzchni zachowując idealnie kąt prosty. Do jednego boku wewnętrznego tegoż hebla przytwierdziłem papier ścierny i szlifowałem wąskie powierzchnie. Niestety papier błyskawicznie sie "zamulał". Doszedłem do wniosku, że trzeba zrobić odciąg do tego przyrządu i podłączyć do odkurzacza. A więc przykleić do tego pomocnika rzep z otworami i do tego papier ścierny z rzepem i otworami. Nie ma problemu z wycięciem otworów w rzepie /sa takie wycinaki o różnych średnicach do wycinania w materiałach miękkich takich jak skóra, tektura itp/, natomiast gorzej z wycięciem otworów w papierze ściernym z rzepem. Taki wycinak do materiałów miękkich zaraz sie stępi. Może ktoś ma pomysł jak i czym to zrobić? Za poradę z góry dziekuję. Pozdrawiam

10
Odciąg / Odciąg trocin FM 300 - opróżnianie worka z trocin
« dnia: Wrzesień 19, 2018, 22:21:07 pm »
Witam. Zakupiłem odciąg trocin FM 300 firmy Stiler /to samo co Cormak, tylko trochę tańszy/. Zmontowałem całość i doszedłem do wniosku, że opróżnianie worka z trocin jest dość kłopotliwe. Za każdym razem trzeba worek odpinać, wynieść go, wysypać zawartość w miejsce do tego celu przeznaczone, lub przesypać wióry do worka na odpady, lub inny pojemnik. Przeglądałem tutaj na Forum tematy związane z odciągami, ale nic takiego nie znalazłem. Pomyslałem, że można byłoby worek do wiórów rozciąć na dole, przeszyć i wciągnąć tam grubszy mocny sznurek. Tak jak przeszywa się majtki, ażeby wciągnąć tam gumkę. W takiej sytuacji nie trzeba byłoby worka zdejmować, tylko podłożyć worek foliowy na odpady, worek z wiórami rozsznurować i opróznic go do podłozonego worka foliowego.
Proszę kolegów Forumowiczów o wypowiedzenie sie w tej kwestii. A może ktoś ma lepsze rozwiazanie?

11
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem, tak jak wiekszość z Was majsterkowiczem, średnio zaawansowanym i zajmuję się pracą w drewnie. Pod koniec ubiegłego roku, a konkretnie w pąździerniku dokonałem zakupu strugarko grubościówki PT 250 z rolkami w stole grubościówki f-my Maktek. Długo szukałem odpowiedniej maszyny dla siebie. Wiadomo, chciałem znaleźć maszynę niedrogą, a dobrą. Czytałem opinie osób kupujących, czytałem wypowiedzi forumowiczów, radziłem sie sprzedawców. I chyba za długo szukałem, bo trafiłem źle, a nawet bardzo źle. Po rozpakowaniu maszyny zapoznałem się w pierwszej kolejnosci z instrukcją obsługi /bardzo miernie opracowaną/, oraz z załączona do tej instrukcji karta gwarancyjną. Czytając tą kartę, nie wierzyłem własnym oczom. W punkcie 7 tej gwarancji napisano, cytuję: "gwarancją nie są objete sprzęgła, hamulce, silniki elektryczne oraz układy przeciążeniowe". Mam kilkanascie sztuk elektronarzędzi, ale nie spotkałem się z czyms podobnym. Ale to nie wszystko. W punkcie 16 tejże gwarancji sprzedawca pisze, cytuję: "warunkiem ważności gwarancji jest dokonywanie przeglądów maszyny co 6 m-cy. Kupujący każdorazowo pisemnie winien zgłosić maszynę do okresowego, płatnego przeglądu. Silniki elektryczne nie objęte gwarancją i obowiązkowe płatne przeglądy co 6 miesięcy. To był swego rodzaju szok dla mnie. Ale to dopiero początek. C d n 

Strony: [1]