Lipiec 10, 2020, 17:48:17 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - piotrek23x

Strony: [1] 2
1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Stolik od podstaw - fotorelacja
« dnia: Sierpień 23, 2018, 22:54:07 pm »
To pytanie pewnie zostanie bez odpowiedzi. :(
Znaczy to nie zarzut żaden jeśli tak zostało to odebrane... Widziałem już po prostu ten stolik wcześniej z linkami do płatnych planów i się zastanawiałem czy w ogóle odtworzenie go ze zdjęć jest możliwe bo jeśli tak Łukasz G zrobił to jestem pod jeszcze większym wrażeniem. A pod jeszcze większym że w taki fajny sposób przekazał przy tym wiedzę, z której jako amator czerpałem garściami zwłaszcza w zakresie przygotowania strugów :)
Więc jeszcze raz - jeśli zostało to źle odebrane to przepraszam bo od Łukasza jedynie się uczę i mam wielki szacunek do niego :(

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


2
Strugi / Odp: Wykończenie rączek do struga
« dnia: Sierpień 23, 2018, 15:44:32 pm »
Hmm, a taki do blatów nie będzie za mało odporny na ścieranie, pot itp? Pytam bo też właśnie chciałbym zamienić rączki w swoich strugach, a taki mam i oszczędziłoby to kosztów  :)

3
Strugi / Odp: Tani gładzik z castoramy
« dnia: Sierpień 23, 2018, 15:42:04 pm »
A pytanie - bo ze swoim odchylakiem się męczę już sporo czasu... Czy zaostrzenie odchylaka tak żeby przylegał do noża po przyłożeniu czy po zaciśnięciu może mieć znaczenie? Chodzi mi o to czy po zaciśnięciu śruby odchylaka ma przylegać on płasko do noża czy tylko samym końcem?

4
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Stolik od podstaw - fotorelacja
« dnia: Sierpień 23, 2018, 15:16:56 pm »
Stolik super, relacja również :) jak tam sytuacja z planami stolika? kupowałeś czy na podstawie zdjęć robione? ;)

5
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« dnia: Kwiecień 10, 2018, 09:58:30 am »
Bardzo dobrze :) co prawda mam porównanie jedynie z dłutami sprzed 30 lat ale jeśli chodzi o zachowanie ostrości jest bardzo dobrze. Jeśli chodzi o samą pracę również jak dla mnie w porządku ale jako że wcześniej dłutami nie pracowałem za wiele, a swoje dostałem pod choinkę to jeszcze się wprawiam ;) Trochę przyzwyczajenia wymagało ode mnie używanie premium ze względu na dużą rączkę ale teraz jest raczej bez problemu.

6
Inne / Odp: Wiertła do konfirmatów - małe "resume"
« dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:33:54 am »
Te wiertła z condora kupiłem w casto - po dwóch dniach oddałem i chyba sytuacja częsta bo ani nie pytali co jest nie tak ;) więc informacyjnie tylko - biły i się strasznie szybko grzały... Zamieniłem na CMT powlekane i jestem zadowolony :) A konfirmaty z belmebu też świetne - kolejny mój błąd - początkowo kupiłem z casto  :-\ Mój tata też używał ciekawego wiertła stopniowanego do konfirmatów i sobie chwalił chociaż ja sam się wypowiedzieć nie mogę

7
Ja bym się chętnie dowiedział czy jak zamawiałeś imadło do strugnicy czy miałeś na tej stronie wybór? Jak sprawdzałem na stronie podawanej wcześniej przez Arek_VI wychodzi mi tylko jeden rodzaj bez konkretnego opisu czy numeru producenta. A nie wiem czy są jakieś różnice pomiędzy modelami poszczególnymi... Z góry dzięki za pomoc  :)
https://www.breho-tools.com/de/sjoebergs-spannzwinge-fuer-selbermacher.html

8
Inne / Odp: Ściski - opinie o Yato, czy może Wolfcraft?
« dnia: Grudzień 07, 2017, 15:51:53 pm »
Mam wolfcrafta z mniejszych rozmiarów i mogę spokojnie polecić chociaż cena faktycznie niemała. Co do dedry te same odczucia. Yato używałem tylko tych jednoręcznych i wrażenie całkiem niezłe na mnie zrobiły za tą cenę ale śrubowych nie miałem okazji przetestować.

9
Szlifierki / Odp: Szlifierka mimośrodowa Ryobi R18ROS-0
« dnia: Listopad 22, 2017, 15:05:18 pm »
Czuję się przekonany :D Fsx 200 w takim razie pewnie zawita do mnie jak tylko uda mi się prąd podciągnąć ostatecznie do komórki. Dziękuję serdecznie za pomoc :)

10
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« dnia: Listopad 21, 2017, 21:55:21 pm »
No i są ;D marketowe dłuto do nauki ostrzenia też jest (fabrycznie przygotowane do naprawy - czytaj: ma wszystkie możliwe wady :D) więc jak tylko chwilę czasu znajdę to zaczynam zabawę ;)
Proponujecie ostrzenie z olejem - jakim? Drugie pytanie - opłaca się używać dedykowanych olejów do ostrzenia typu Lansky czy Narex?
@tomekz dzięki za propozycje - myślisz że to bardziej zastępstwo dla jakichś olejów czy można stosować regularnie bez problemów?

EDIT: Dodatkowe pytanie - na forum poświęconym nożom znalazłem wątek dotyczący dokładnie tych kamieni i ostrzeniu z użyciem wody i namaczania przed użyciem a nie olejów... Czy może próbował ktoś w taki sposób ostrzyć?11
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« dnia: Listopad 20, 2017, 15:55:16 pm »
Wpisz na allegro hasło "ostrzałka kamienna do ostrzenia na mokro"

12
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« dnia: Listopad 20, 2017, 09:54:37 am »
jasiop dobrze pisze tez ma ten komplet polecam

@jasiop @Stol-Drew  dzięki za podpowiedź, też zamówiłem i wypróbuję. Wychodzi 40 zł z przesyłką z jakichś urodzin allegro czy coś więc nie pieniądz jak będzie dobre ;) Nie używacie wyższych gradacji czy dokupywaliście jeszcze jakieś kamienie?

13
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« dnia: Listopad 19, 2017, 13:27:54 pm »
A masz czym je naostrzyć ?? Pamiętaj że przyjdą tępe .

Na początek zamierzam wypróbować bardziej budżetowy sposób pokazany przez @Lirorobert czyli papiery na szkle ale zacząłem się już rozglądać za kamieniami i tak chciałbym docelowo ostrzyć. Widziałem zestaw dwóch kombinowanych wodnych kamieni 220/1000, 4000/8000 i kamień do równania z nortona z tym że cena zestawu wysoka. Coś takiego jak w załączniku chociaż akurat tam do Polski nie wyślą  :(
https://www.sharpeningsupplies.com/Norton-Water-Stone-Kit-P94.aspx

Albo będę kombinował nad skompletowaniem jakiegoś japońskiego zestawu kamieni wodnych...

14
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« dnia: Listopad 18, 2017, 20:56:58 pm »
Eee tam ;) dłuta już od wczoraj zamówione. Po prostu lubię zakupy przemyśleć zwłaszcza że to pierwsze dłuta więc doświadczenie żadne praktycznie :)

15
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« dnia: Listopad 18, 2017, 17:52:09 pm »
Ja będę kupował chyba w Adriatech

Też mam taki plan bo jeszcze kilka rzeczy chciałem tam zamówić. Według katalogu narexa powinny jeszcze być inaczej wykończone rączki do serii standard i polerowane ostrza do premium ale to już chyba tylko efekty wizualne więc narzekał nie będę ;)

Strony: [1] 2