Kwiecień 04, 2020, 16:57:48 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Kleje i klejenie / Odp: Szczelina w klejonce - jak uratować deskę do krojenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Luty 13, 2020, 20:38:18 pm »
Jeżeli już deski są sklejone, to  rozetnij je wzdłuż tych połączeń ze szczelinami i wystrugaj na nowo krawędzie. Deski do krojenia nie mogą mieć szczelin (zbiornik na bakterie).  Wcześniej wzmocnij stół aby się nie chwiał, do krawędzi blatu przykręć od dołu deskę i materiał chwytaj ściskami do tej deski -  wtedy możesz obrabiać krawędzie strugiem . Prędzej czy później musisz zrobić porządny stół jeśli dalej chcesz zajmować się stolarką. Jeżeli masz mało miejsca, to zrób mini strugnicę - są takie wzory w internecie - np. taką jak na  zdjęciu.
Na blat kup stopień bukowy 1100 x 300 x 40 mm i kantówki sosnowe na nogi. Samodzielnie robione imadła znajdziesz na naszym forum.
2
Kleje i klejenie / Szczelina w klejonce - jak uratować deskę do krojenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez TonaWiorow dnia Luty 13, 2020, 19:03:12 pm »
Cześć,
po zaopatrzeniu się w kilka podstawowych narzędzi przyszedł czas na pierwszy w życiu mini "projekt".
Do moich rąk trafiła przypadkiem tarcica bukowa, więc postanowiłem wykonać deskę do krojenia. Niby bułka z masłem ale jednak mając w rękach tylko stanleya no5 + platnice  bahco przygotowanie materiału zajęło mi kilka dobrych godzin. Niestety pojawił się problem tuż przed klejeniem. Nie posiadam strugnicy. Jedynie chwiejny stół z jeszcze bardziej chwiejnym imadłem. W efekcie nie potrafiłem idealnie wyrównać elementów pod klejonkę. Efekt widoczny na zdjeciu.

Bardzo chciałbym uratować tę deskę i nie zamieniać jej w odpad. Przychodzą mi na myśl dwa rozwiązania; zostawić i liczyć że po olejowaniu i oczywiście od samego uzytkowania się to zasklepi, albo kombinować z zasklepianiem tego mieszanka kleju z trocinami. Co wg was będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji?
Klej: Titebond III
Dzieki z góry za pomoc! :)
3
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pazurekal dnia Luty 12, 2020, 22:29:28 pm »
Też o tym myślałem tylko trochę szkoda mi tego materiału który pójdzie w kosz, stół ma 90 cm na 340 po rozłożeniu + poszerzenia boków i teraz musiał bym wywalić całość zastępując nowym materiałem bo wszystkie elementy są wykonane tak samo, mdf, fornir, bejca, lakier. Nie mam możliwości dojść czym to było kryte. W rezultacie pewnie tak się skończy ale miałem nadzieję że ktoś może bawił się w coś podobnego.
4
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Luty 12, 2020, 22:04:21 pm »
Można na klej kontaktowy ,  winylowy ,  poliuretanowy  , stolarski na ciepło .  Pewność musisz mieć czy : fornier na  mdf -e dobrze trzyma , oraz powierzchnia po lakierze przyjmie  właściwie  klej ( jaki typ  lakieru , podkładu )

Może lepiej  okleić nowy kawałek płyty
5
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pazurekal dnia Luty 12, 2020, 21:16:57 pm »
Oblog dębowy 4mm
6
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Luty 12, 2020, 20:59:54 pm »
Obłóg czy fornir?
7
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pazurekal dnia Luty 12, 2020, 19:45:16 pm »
Ależ szanowny kolego napisałem że stół wywiozlem na wioche i zdjęcie będę mógł zrobić dopiero jak tam będę. Niestety narazie nie mogę się wybrać gdyz mam w domu epidemie ospy ( 2 na raz). Wydaje mi się że zdjęcia nie wyniosą wiele do tematu. Powierzchnia idealnie płaska, blat "poszerzony" na bokach do 10 cm więc lukowanie powinno być zminimalizowanie. Pytanie po prostu czym najlepiej w amatorskiej warunkach dobrze skleić oblog z mdfem.
8
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Luty 12, 2020, 12:39:25 pm »
Chcemy pomóc. Narzekasz że nie ma reakcji a czekamy na jakieś zdjęcie które miałeś podesłać.. Pokaż jak to wygląda?
9
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pazurekal dnia Luty 11, 2020, 22:50:14 pm »
Panowie na prawdę nikt nic nie podpowie??? Po forum pasjonatów pracy z drewnem i meblami spodziewałem się ciut większego wsparcia. No nic potestuje sam A jak ktoś będzie zainteresowany wynikami to proszę pisać śmiało 
10
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pazurekal dnia Luty 09, 2020, 09:21:03 am »
Obawiam się nie nie pomoże bo blat miał ubytki, podcieklo "cos" na jedną z krawędzi i płyta miejscowo spuchła, wysuszylem to kilka tygodni i zeskrobalem do warstw nie ruszonej po czym wypełnilem szpachla chemo. Zdjęcie będę mógł zrobić dopiero jak udam się na wioche bo wywiozlem to z domu.
Strony: [1] 2 3 ... 10