Pozwalam sobie wznowić temat z problemami "z nie z tego świata". Z lenistwa tudzież wieku nie bardzo ogarniam problem, a jest dla mnie uciążliwy. W moim laptopie po zmianie systemu jakiś rok temu mam problem z obsługą np. telefonów - po podłączeniu system ich nie widzi, a potrzebuję nieraz zgrać zdjęcia itp. Dla odmiany MP3, nowy dysk zewnętrzny normalnie się komunikuje. I problem mam z jednym programem graficznym, który wcześniej działał, a teraz głupieje i każda próba zapisu lub zaimportowania/otwarcia pliku kończy się zrywką programu. Mam go niby w wersji "portable", ale dawniej było ok. Dodam, że na kompie u syna /starszy typ komputera/ wszystko działa sprawnie. Co mogłem schrzanić stawiając system? Jedyna rzecz jaka mi się nasuwa to może źle ustawiona wersja bitowa systemu i czy można to teraz zmienić z poziomu biosa? A jak nie to może macie jakieś pomysła?