Strona główna
Pomoc
Szukaj
Wiadomości
Recents
Kalendarz
Galeria zdjęć
Zaloguj się
Rejestracja
Show posts:
Recents
.
Witamy,
Gość
.
Zaloguj się
lub
zarejestruj
.Czy dotarł do Ciebie
email aktywacyjny?
27 Czerwca 2026, 07:08:37 czas Polski
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Elektronarzędzia
»
Pilarki
»
Podcinanie w mafell mt 55
« poprzedni
następny »
Drukuj
Strony: [
1
]
Do dołu
Autor
Wątek: Podcinanie w mafell mt 55 (Przeczytany 2787 razy)
pajewski
Sr. Member
Wiadomości: 260
Ocena +2/-0
View Gallery
Podcinanie w mafell mt 55
«
dnia:
24 Marca 2015, 20:58:46 czas Polski »
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak działa podcinanie w zagłębiarce mafell mt 55?
Zapisane
kwita
Gość
Odp: Podcinanie w mafell mt 55
«
Odpowiedź #1 dnia:
24 Marca 2015, 21:12:02 czas Polski »
Jest na forum już opisane
Zapisane
pajewski
Sr. Member
Wiadomości: 260
Ocena +2/-0
View Gallery
Odp: Podcinanie w mafell mt 55
«
Odpowiedź #2 dnia:
25 Marca 2015, 11:42:41 czas Polski »
Doprecyzuję pytanie. Cz podcinanie będzie działać jesli wysunę tarcze do pierwszego cięcia 18,3mm. Chodzi o to.że chcę zamontować urządzenie pod stolikiem,którego blat ma grubość 18mm i chciałbym korzystać z dobrodziejstwa w jakie mafell wyposażył urządzenie czyli z ppdcinania właśnie.
Zapisane
cyrulik
Full Member
Wiadomości: 117
Ocena +2/-1
View Gallery
Odp: Podcinanie w mafell mt 55
«
Odpowiedź #3 dnia:
25 Marca 2015, 17:16:14 czas Polski »
Nie, funkcja podcinania nie zadziała Ci jak zamontujesz pilarkę pod stolikiem.
Nici z Twojego planu...
Zapisane
Pozdrawiam - Michał
pawel49
Full Member
Wiadomości: 142
Ocena +8/-0
View Gallery
Odp: Podcinanie w mafell mt 55
«
Odpowiedź #4 dnia:
26 Marca 2015, 21:35:53 czas Polski »
Czyli jak to działa? Bo trochę wątków przeczytałem, a nadal nie wiem do końca.
Ustawiamy niewielką głębokość, robimy przejazd. Potem głębokość zasadniczą, przesuwamy tarczę dźwignią i jeszcze jeden przejazd?
Zapisane
kwita
Gość
Odp: Podcinanie w mafell mt 55
«
Odpowiedź #5 dnia:
26 Marca 2015, 22:18:59 czas Polski »
...za pierwszym cięciem na gł. ok 3mm przesuwa tarczę o 0,1mm, później tniesz na pełną głębokość i już...
Zapisane
cyrulik
Full Member
Wiadomości: 117
Ocena +2/-1
View Gallery
Odp: Podcinanie w mafell mt 55
«
Odpowiedź #6 dnia:
26 Marca 2015, 23:09:20 czas Polski »
Pooglądaj na YouTube, są filmy które pokazują jak to działa.
Gdy przestawisz dźwignię na podcinanie to głębokość sama się zablokuje na te 3mm i przesunie się tarcza. Po ponownym przedstawieniu tarcza wraca i tniesz na głębokość jaka ustawiona jest na skali.
Zapisane
Pozdrawiam - Michał
Drukuj
Strony: [
1
]
Do góry
« poprzedni
następny »
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Elektronarzędzia
»
Pilarki
»
Podcinanie w mafell mt 55