Strona główna
Pomoc
Szukaj
Wiadomości
Recents
Kalendarz
Galeria zdjęć
Zaloguj się
Rejestracja
Show posts:
Recents
.
Witamy,
Gość
.
Zaloguj się
lub
zarejestruj
.Czy dotarł do Ciebie
email aktywacyjny?
25 Czerwca 2026, 06:27:25 czas Polski
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Realizacje krok po kroku
»
Krok po kroku (realizacje własne)
»
Podstawka na serwetki / serwetnik
« poprzedni
następny »
Drukuj
Strony:
1
[
2
]
Do dołu
Autor
Wątek: Podstawka na serwetki / serwetnik (Przeczytany 4968 razy)
pbaszyn
Sr. Member
Wiadomości: 278
Ocena +28/-1
View Gallery
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #15 dnia:
28 Listopada 2014, 22:03:13 czas Polski »
Pierwsza postawa gotowa do klejenia. Jak na pierwszy raz wyszło chyba nie tak źle, choć z pewnością muszę jeszcze poćwiczyć cięcie bo te nie były idealne i w kilku miejscach są małe szpary, które uzupełnię wstawkami przy klejeniu. No i chyba kupię jednak piłę japońską. Mam grzbietnicę irwin i średnio jestem zadowolony. Staram się ciąć równym ruchem a piła i tak tańczy na boki, do tego trudno zacząć cięcie i zazwyczaj wejście w materiał nie jest idealne co widać na połączeniu.
Zapisane
pbaszyn
Sr. Member
Wiadomości: 278
Ocena +28/-1
View Gallery
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #16 dnia:
03 Grudnia 2014, 21:59:03 czas Polski »
Pierwsza podstawka sklejona, częściowo przestrugane połączenie do gładkiego.
Zapisane
pbaszyn
Sr. Member
Wiadomości: 278
Ocena +28/-1
View Gallery
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #17 dnia:
03 Grudnia 2014, 22:10:32 czas Polski »
Przygotowując boczki kolejnej postawy chciałem wykorzystać ciekawą właściwość drewna dębowego, promienie rdzeniowe. Drewno dębowe przecięte wzdłuż promieni posiada charakterystyczny wzór. W kawałkach drewna które miałem do wykorzystania, promienie układały się tylko wzdłuż krótszego boku przekroju poprzecznego, dlatego naciąłem wąskich pasków, starając się za każdym razem układać piłę wzdłuż promieni. Paski po przestruganiu ułożyłem tak by wzór pasował na sąsiednich klapkach. Kolejny etap to klejenie.
Zapisane
pbaszyn
Sr. Member
Wiadomości: 278
Ocena +28/-1
View Gallery
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #18 dnia:
17 Grudnia 2014, 11:40:07 czas Polski »
Pierwsze dwie podstawki prawie gotowe. Nałożona 1 warstwa olejowosku osmo, brakuje jeszcze elementów dociskających serwetki.
Zapisane
pbaszyn
Sr. Member
Wiadomości: 278
Ocena +28/-1
View Gallery
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #19 dnia:
25 Grudnia 2014, 16:48:25 czas Polski »
Podstawki gotowe i rozdane, zdjęcia przy świątecznym stole.
Zapisane
amigorg
Hero Member
Wiadomości: 7336
Ocena +224/-6
Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
View Gallery
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #20 dnia:
25 Grudnia 2014, 17:48:25 czas Polski »
Z satysfakcją daję "+" - ładny projekt, staranne wykonanie i fotografie " z zębem". Szkoda tylko, że zostały ślady po znaczniku (ołówku?) przy jaskółczych ogonach, bez nich byłoby perfekcyjnie
Zapisane
pbaszyn
Sr. Member
Wiadomości: 278
Ocena +28/-1
View Gallery
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #21 dnia:
25 Grudnia 2014, 18:22:36 czas Polski »
Dzięki. To nacięcia po znaczniku do trasowania. Nauczka na przyszłość. W kolejnych znaczyłem tylko w miejscach do wycięcia.
Zapisane
JarekO
Administrator
Hero Member
Wiadomości: 1915
Ocena +26/-4
Centrum dowodzenia
View Gallery
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #22 dnia:
27 Grudnia 2014, 10:46:37 czas Polski »
Bardzo ładnie wykonane! Z tymi liniami po znaczniku to jest różnie, jedni celowo go nie usuwają, żeby było widać ręczną pracę.
Zapisane
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek
kozio
Gość
Odp: Podstawka na serwetki / serwetnik
«
Odpowiedź #23 dnia:
27 Grudnia 2014, 12:38:17 czas Polski »
Plus i ode mnie, Praca bardzo staranna a wynikiem bardzo elegancka rzecz.
Klasa Koń
Zapisane
Drukuj
Strony:
1
[
2
]
Do góry
« poprzedni
następny »
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Realizacje krok po kroku
»
Krok po kroku (realizacje własne)
»
Podstawka na serwetki / serwetnik