Powiem tak : miałem do obudowania konstrukcję schodów z metalowych profili na 2 piętra z każdej strony obudowaną drewnem dębowym . Porobiłem wysokie tzw. gierongzlady do zacinania deseczek ręcznie . Jak zaczęliśmy przycinać to wyszła kaszana – nie do zrobienia . Poleciałem zakupić ukośnicę , i światło w tunelu , praca ruszyła , efekt super , koszty na jednej robocie zwrócone.
Teraz z mojego wieloletniego doświadczenia mogę powiedzieć , - ukośnica to jest podstawowe narzędzie w warsztacie i chyba na 2 miejscu lamelownica z frezarką , jako elektronarzędzia .