28 Czerwca 2026, 07:28:16 czas Polski

Autor Wątek: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej  (Przeczytany 3198 razy)

Offline tobaniak

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Ocena +0/-0
  • Pozdrawiam Tomek
  • View Gallery
    • Zobacz profil
Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« dnia: 02 Września 2015, 09:33:05 czas Polski »
Witam
Mój pierwszy wątek więc mam tremę :-[

Ostatnio jak zamontowałem frezarkę "do góry nogami" w stoliku to podczas frezowania coś dostało się do środka i poszarpało uzwojenie wirnika.
Frezarka z lidla więc nie ma nad czym płakać(oddam na części jak ktoś chętny bo reszta prawie nówka)

Zamówiłem już Boscha POF1400 i pojawia się wątpliwość czy  w ogóle taki montaż frezarki jest wskazany? Wiem że Różniste stoliki  budujecie ale nie chciałbym żeby taka sytuacja się powtórzyła bo 500zł drogą nie chodzi :)

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam Tomek

Offline krzyś48

Odp: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Września 2015, 13:22:59 czas Polski »
coś dostało się do środka i poszarpało uzwojenie wirnika.
Niby co, by miało wpaść ???
Jak patrzę na budowę frezarki to raczej od góry, mogło by, to, coś ,wpaść :-\
Ja bym stawiał ,że jechałeś na maxa, i sprzęt (w tym przypadku, wirnik nie wytrzymał -może był wadliwie wykonany) jak jest gwarancja to do sklepu,takie moje zdanie.
Pozdrawiam :)

Offline tobaniak

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Ocena +0/-0
  • Pozdrawiam Tomek
  • View Gallery
    • Zobacz profil
Odp: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Września 2015, 15:57:31 czas Polski »
Nie przeciążałem jej dla tego się dziwię.Wirnik wygląda tak jakby uzwojenie zahaczyło o stojan.C
oś musiało wpaść lub rzeczywiście wirnik wadliwie wykonany     
Pozdrawiam Tomek

Offline krzyś48

Odp: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Września 2015, 16:37:54 czas Polski »
jechałeś na maxa

Co autor miał na myśli :P
Ano to, że maksymalne obroty (a tu jest parę tysięcy) i np.nieobciążona frezarka mogła spowodować że, z wirnika siła odśrodkowa urywa połączenie uzwojenie-komutator(w przypadku złego zalanie wirnika lakierem elektroizolacyjnym) chyba że uszkodzenie jest z drugiej strony wirnika, to pomysłu nie mam.
wygląda tak jakby uzwojenie zahaczyło o stojan.
Tu też nie twoja wina, jak na gwarancji to do sklepu.

Offline Lirorobert

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7732
  • Ocena +11/-0
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Września 2015, 23:28:01 czas Polski »
Nie ma przeszkód w zamontowaniu frezarki "do góry nogami" a wpaśc to raczej nic nie powinno.
Pozdrawiam.

Offline Pragmatyczny Przemek

Odp: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Września 2015, 00:05:49 czas Polski »
oddaj na gwarancje zbieramy tutaj takie info jak reaguje lidl na reklamacje :)

kozio

  • Gość
Odp: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Września 2015, 08:45:35 czas Polski »
Mam w ten sposób zamontowaną frezarkę z Juli i jest OK
Może przyczyną jest brak przestrzeni pod frezarką i zassała leżące tam wióry?

Offline tobaniak

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Ocena +0/-0
  • Pozdrawiam Tomek
  • View Gallery
    • Zobacz profil
Odp: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Września 2015, 20:23:16 czas Polski »
Przestrzeni pod frezarką było aż do ziemi.No nic trudno- nowa frezarka sprawuje się na razie dobrze a stara pójdzie w zapomnienie:)
Pozdrawiam Tomek

Offline ciaczeq

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Ocena +0/-0
  • To row row row my boat...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
Odp: Montaż frezarki ręcznej w pozycji odwróconej
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Października 2015, 00:23:23 czas Polski »
Z checia odkupie pozostalosci po lidlowcu ;) za przyslowiowa flaszke czy cos innego. Przyda sie awaryjnie. Tuleja  8mm czy inna?
Techniczny spawacz mechanik i operator cnc w jednym. Takie combo ot co.