23 Czerwca 2026, 15:12:33 czas Polski

Autor Wątek: Hettich czy Blum  (Przeczytany 21884 razy)

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Ocena +0/-0
  • Robię co mogę...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Hettich czy Blum
« dnia: 28 Kwietnia 2015, 13:47:39 czas Polski »
Witajcie,
Temat do poruszenia: "Hettich czy Blum", chodzi tutaj o zawiasy i prowadnice.
Kilka ładnych lat pracowałem w meblach i zawsze stosowany był Blum, do dziś stosuję go w domu.
Aczkolwiek z Hettichem nigdy nie miałem do czynienia - no może jakieś tam pojedyncze sztuki których nawet nie pamiętam.
Czytałem trochę po necie i opinie są praktycznie takie same:
- porównywalna cena,
- szuflady Bluma mają lepiej pracujący tzw. "cichy domyk",
- Blum jest bardziej dostępny,
- Hettich ma więcej rozwiązań.

Z mojej strony znów wygląda to tak że w chwili obecnej mam lepszy dostęp do Hetticha niż do bluma :D

Macie z Hettichem jakieś doświadczenie?
Jak to wg was wygląda funkcjonalnie? Cenowo? Czy montażowo nie ma problemów?
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline Wojtek Ś

Odp: Hettich czy Blum
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwietnia 2015, 17:17:04 czas Polski »
Słuchaj na forum temat był drążony bardzo dogłębnie i obie z tych firm mają swoich zwolenników i przeciwników. Różnią się najczęściej dostępnością i odrobinę ceną. Moim zdaniem czego byś nie wybrał będziesz zadowolony
Nieważne na jakim sprzęcie pracujesz ważne jak to robisz :)

Offline a3756

Odp: Hettich czy Blum
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwietnia 2015, 17:29:16 czas Polski »
Ja montowałem u siebie w domu obie te firmy i powiem tak po zamontowaniu to ja nie widzę większej przewagi bluma. Może faktycznie ten cichy domyk lepiej działa ale przy normalnym użytkowaniu żadnej różnicy. Po zamontowaniu  ciężko określić który jest blum a który hettich. Jak by ktoś z obu prowadnic wziął to co najlepsze to była by jedna może idealna a tak każda ma swoje plusy i minusy. Takie jest moje zdanie a w kuchni mam więcej prowadnic hetticha z uwagi na cenę u mnie 30 zł tańsze od bluma

Offline Pragmatyczny Przemek

Odp: Hettich czy Blum
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwietnia 2015, 20:42:47 czas Polski »
A mnie bardziej podoba się hettich bok szuflady jest ladniejszy i ma lepszy kolor, moim zdaniem.
W użytkowaniu pustej przy montowaniu nie widzę różnicy, poza tym, że bluma się łatwiej skręca :)
Heticha się trudniej wyciąga, ale ma fajniejsze regulowanie frontu bez śrubokręta.
W domu mam modern boxa :D

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Ocena +0/-0
  • Robię co mogę...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Odp: Hettich czy Blum
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwietnia 2015, 11:48:55 czas Polski »
Właśnie najbardziej boję się montażu, bluma mam w małym palcu, a tu brak jakiegokolwiek doświadczenia.
Nawet jakby Hettich cenowo wyszedł mniej to znowu żeby za bardzo mi się to nie przełożyło na czas pracy.
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline Wojtek Ś

Odp: Hettich czy Blum
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwietnia 2015, 16:35:19 czas Polski »
Ostatnio kolega montował szafki kuchenne na Hettich-u i w sklepie w którym kupował prowadnice i zawiasy zakupił szablony do zawiasów puszkowych i prowadnic. Mówił że koszt szablonu śmiesznie tani tylko że nie zapytałem ile to jest te jego śmiesznie :) Myślę że poradzisz sobie z tym a szczególnie że informacji na temat montażu prowadnic Hetticha jest multum w internecie
Nieważne na jakim sprzęcie pracujesz ważne jak to robisz :)

Offline Pragmatyczny Przemek

Odp: Hettich czy Blum
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwietnia 2015, 20:03:24 czas Polski »
Heticha montujesz 9mm od krawędzi i tyle :) a osie kręcenia to zależy od układu szuflad, jak chcesz to mogę ci podać.
Co do skręcania to Heticha skręca się jakieś 3 minuty dłużej po prostu najepierw trzeba skręcić wtyłek, a potem wcisnąć spód.