16 Czerwca 2026, 09:57:09 czas Polski

Autor Wątek: Veritas Scrub Plane  (Przeczytany 2201 razy)

Offline Chris300m

Veritas Scrub Plane
« dnia: 05 Listopada 2015, 16:54:02 czas Polski »
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem zdzieraka - jak w tytule w Dictum - https://www.dictum.com/en/tools/woodworking-metalworking/planes/veritas-planes/703636/veritas-scrub-plane. Cena nie jest jakaś tragiczna, marka mówi sama za siebie.
Potrzebuję go do wstępnej obróbki, a z uwagi na kształt ostrza można nadawać drewnu ciekawy rustykalny wygląd.
Czy macie może inne propozycje?

Offline studio tata

Odp: Veritas Scrub Plane
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopada 2015, 21:24:07 czas Polski »
... a to troche pomysl chybiony
jako ze jest to najmniej precyzyjne urzadzenie ze strugow
, chyba nie ma sensu kupowac veritasa
... chyba ze masz duzo forsy ?

Offline Chris300m

Odp: Veritas Scrub Plane
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopada 2015, 21:58:18 czas Polski »
A co w takim razie? Z lektury wielu wątków na forum wynika, że większość nowych strugòw trzeba doprowadzać do stanu używalności. Właśnie jestem po 5 godzinnych zmaganiach ze Stanleyem nr 3, już nie piszę o stopie, ale nawet uchwyt przedni i rękojeść trzeba było szlifować, żeby usunąć ślady łączenia  po formach wtryskowych, bo docierają dłonie. Dlatego właśnie wybór Veritasa. Jestem otwarty na propozycje, ale co innego jest dostępne na rynku, gdzie nie trzeba poprawiać fabryki?

Offline studio tata

Odp: Veritas Scrub Plane
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopada 2015, 09:08:10 czas Polski »
moze trzeba bylo zrobic odwrotnie i gldzik kupic veritasa a zdzierak
chocby nawet USSR ,

Offline Henry

Odp: Veritas Scrub Plane
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopada 2015, 10:31:41 czas Polski »
Popoluj na allegro na używki - tak jak    studio tata napisał zdzierak to najmniej dokładny strug. Nawet możesz jakiegoś drewniaka kupić np.:
http://allegro.pl/strug-hebel-reczny-i5774724117.html
(to pewnie ktoś inny by doradził lepiej bo ja na drewnianych się nie znam).

Offline Chris300m

Odp: Veritas Scrub Plane
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopada 2015, 12:38:22 czas Polski »
Dzięki chłopaki. Chyba jeszcze nie ostygłem po obróbce stanleya, że mnie tak poniosło. Myślę, że już nic nowego w tej kwestii się nie dowiem. Planuję jeszcze zakup porządnej 6 lub 7, ale to już założę nowy wątek.