Możesz użyć lazury - ja ostatnio często korzystam z produktów Remmersa , ale inne firmy też dadzą radę.
Jeżeli chcesz, żeby to kilka lat wytrzymało, to zainwestuj kilka złociszy więcej i kup droższy produkt znanej firmy.
Dwa lata temu robiłem duże donice na róże - używałem wtedy oleju Tikkurila - ładnie się nakłada, fajny efekt ale co roku trzeba powtarzać.... Na donicach trzyma się ładnie (sosna), ale z tarasu (jakiś egzotyk - nie wiem dokładnie jaki, bo to nie ja robiłem) olej zszedł po 3 miesiąach w sposób opisany przez Ciebie w pierwszym poście - wytarł się i część się łuszczyła...
Do stołów,ławek,itp często używam lakierobejcy Altax - woskowa elewacyjna - też polecam.