Musisz pamiętać że sklejka może być podatna na ugięcie i przy tych rozmiarach to dałbym jeszcze poprzeczkę od spodu pośrodku i sklejka 6mm powinna wystarczyć. A może podzielić skrzynię na 2 komory i dno przymocować do poprzeczki?
Jak podmieniałem dno w szufladach komody z ikei (76x45cm circa about) to dałem kątownik alu 10x10mm od spodu dookoła, bo nijak mi nie szło wbić się ze sklejką w wycięcia. I od tej pory mogę składować ciężką pościel w szufladach bez obawy o wypadniecie dna.