Kwiecień 17, 2021, 10:31:36 am

Autor Wątek: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!  (Przeczytany 3772 razy)

Offline mondo12

• Newbie
  • *
Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« dnia: Styczeń 19, 2018, 18:25:31 pm »
Witam, wszystkich forumowiczów :D Mam takie pytanie, może komuś też się to przyda. Chcę wziąć dotacje z urzędu pracy na salon masażu i po np dwóch miesiącach dopisać działalność stolarską wraz z robotami ziemnymi. Moje pytania: 1 Działalność chcę otworzyć w innym województwie, niż jestem zameldowany czy muszę się przemeldować, żeby dostać tą dotację? co nie będzie problemem ale chcę wiedzieć. 2. Czy mogę w miarę krótkim czasie dopisać do firmy stolarnię i roboty ziemne? np po 2 miesiącach? Dodam, że stolarnia będzie w miejscu w którym aktualnie jestem zameldowany czyli będą 2 adresy prowadzenia działalności. Proszę o fachową odpowiedź :D Pozdrawiam

Offline Lopi1

• Sr. Member
Odp: Otwarcie warsztatu i salonu masażu!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2018, 20:28:58 pm »
Jaki jest cel takiej komplikacji? Dotacja jest na tyle mała, że wykorzystasz ją w całości na jeden, określony typ działalności. Poza tym  urzędnik w każdym urzędzie może różnie interpretować twoje pytania. Najlepiej udaj sie tam, gdzie chcesz dotację zalatwiać i się dopytaj. Nie wiem jak teraz ale kiedys dopisywanie innej działalności  kosztowało chyba kilka złotych. Najlepiej chyba wpisać wszystko za jednym razem.

meridox

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2018, 21:38:20 pm »
zmiana punktów pkd w działalności kiedyś kosztowało 100 zł wiec nie jest to spory koszt a teraz nie wiem czy darmowe nie jest nawet.
Co do dotacji to ją dostajesz na konkretny biznes plan na konkretną działalność i biorąc kasę na salon masażu nie kupisz piły tarczowej

Offline Jakacor

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2018, 21:54:29 pm »
Mozesz miec dwa adresy dzialnosci (np. adres glowny i dodatkowy).
Mozesz miec rozne pkd. Zmiana/dodanie teraz to chwila. Wypelniasz internetowo i idziesz po pieczatke do urzedu miasta/gminy.

Offline raptor123

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2018, 09:02:06 am »
Wypełniacze przez internet i drukujemy przez internet i już masz zmienione pkd

Offline mondo12

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:07:00 pm »
A jaki okres czasu musi upłynąć bym mógł dopisać? Czy przy takiej dotacji jest to w ogóle określone? Żebym nie złamał warunków umowy.

Offline kipi

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:18:17 pm »
Żebym nie złamał warunków umowy.
pogrubione to słowo klucz

sgt_raffie

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2018, 16:29:36 pm »
A dlaczego nie chcesz zaraz przy otwieraniu dzialanosci wpisac kilku PKD (chyba, ze sie to zmienilo ostatnio i juz sie nie da)?? Glowny musi byc zgodny z wnioskiem ale reszta moze byc juz "z czapy" (w granicach rozsadku)..
Pamietaj, ze pieniadze z dotacji musza zostac wydane zgodnie z wnioskiem.
A czy zlamiesz czy nie zlamiesz warunkow umowy to Ci nikt nie powie. Kazdy program unijny (a to ze srodkow EU UP z reguly ma te srodki) ma nieco inne reguly. Musisz sie zapoznac. A najlepiej dac pare stowek i isc do niezaleznego biura doradczego, ktore w dotacjach sie specjalizuje. Temat jest tak dynamoczny ze tylko ktos siedzacy w tym na codzien bedzie w stanie udzielic Ci wiarzacej informacji.

Offline tobaniak

• Sr. Member
  • Pozdrawiam Tomek
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2018, 08:37:25 am »
 Żona bierze dotacje ,kupuje za to sprzęt do salonu .Ty podpinając się pod jej działalność masz taką korzyść że możesz wystawiać fv .
Rozumiem że o to ci chodzi?
Bardzo ciekawy temat ;)
Pozdrawiam Tomek

Offline Sasia0054

• Newbie
  • *
  • Spełniaj marzenia!
    • Zobacz koniecznie!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2021, 08:41:56 am »
hmm, ciekawa sprawa, tylko czy to wszystko jest tak naprawdę do końca legalne?

Offline tayjkt

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2021, 09:34:17 am »
Nie tyle, że legalne to dosyć częsta praktyka.
Zakładasz firmę na żonę/rodziców dostajesz dofinansowanie, 2 lata firma funkcjonuje, zamykasz ją i zakładasz kolejną na rodzinę i znów po 2 latach zamykasz i jako ostatnią otwierasz na siebie i zgarniasz kilka dofinansowań na swoją działalność.
Dodatkowo do swojej działalności dodajesz jakieś PKD artystyczne i jadąc na wakacje rozpisujesz jako wyjazd służbowy w celu szukania inspiracji :D
I takich bądź innych pomysłów sposobów jest sporo w Polskim prawie. Jak ktoś choć trochę się orientuje to większość, zakupów odliczy od działalności