Maj 21, 2024, 00:08:42 am

Autor Wątek: Z zamiarem kupna piarki stołowej.  (Przeczytany 3057 razy)

Offline ajron24

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Z zamiarem kupna piarki stołowej.
« dnia: Luty 02, 2019, 11:03:49 am »
Chciałem sie poradzić na temat piły stołowej, głównie interesuje mnie urządzenie do robienia uli, ramek itp. troszkę tych pił przeglądałem i wpadła mi w oko Cormak M200, Holzman, jeszcze jest Charnwood W619. Proszę o poradę która by się do tego celu nadawała, nie chce przepłacać.

Offline majzny

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 05:56:13 am wysłana przez majzny »

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5697
    • Zobacz profil
Odp: Z zamiarem kupna piarki stołowej.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2019, 18:24:57 pm »
Jeśli produkcja  to dobrze jak można by mięć tzw. wielopiłę ,co przyspieszy cięcie . do tego skrzynkę do  zbijania ramek

Offline ajron24

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Z zamiarem kupna piarki stołowej.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2019, 20:28:06 pm »
Tak masz racje wielopiła do ramek to najlepsze rozwiązanie, tylko gdzie kupię, kto mi zrobi ??

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5697
    • Zobacz profil
Odp: Z zamiarem kupna piarki stołowej.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2019, 18:33:39 pm »

Offline ajron24

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Z zamiarem kupna piarki stołowej.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2019, 21:08:35 pm »
Dziękuję, że profesjonalnie i przemyslowo mi proponujesz, tylko chodzi o budżet w tej chwili, nie zamierzamna na ten moment produkcji na większą skalę otwierać, może ktoś na Olx ogłosi sprzedaż samoróbki wielopily, dobry zakup gdybym miał z tego żyć ... Głównie chodzi mi o pile stołowa w miarę dobrej jakosci, jakby była w granicach 2k i żeby to nie były pieniądze wyrzucone w błoto...Kupiłem kiedyś Macalistera za około 500 zł i do d... Culage jak zacislem to przechył w lewą stronę, jak robiłem wręgi to na odcinku 60 cm. Milimetr różnicy.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5697
    • Zobacz profil
Odp: Z zamiarem kupna piarki stołowej.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2019, 08:59:32 am »
To przy zakupie patrz czy wrzeciono będzie na tyle długie ,że umożliwi Ci założenie dwóch blatów pił w potrzebnej odległości od siebie. Wtedy będziesz  za jednym razem wycinał 2 elementy . Wrzeciono musi być min 25 mm grube i solidnie  ułożyskowane .