Cześć,
mam 20mm dłuto Narex Premium i chciałem nim wyrównać do linii (tej równoległej do brzegu) wycięcie w łączeniu na jaskółczy ogon w sośnie. Ustawiam dłuto nie pionowo tylko lekko pod skosem, tak aby mieć pewność, że w na środku wydłutowanej powierzchni nie będzie żadnych wybrzuszeń.
Kilka uderzeń młotkiem i czubek ostrza mam podgięty do płaskiej strony dłuta. Wcześniej myślałem, że przyczyną jest to, że podważałem drewno, ale teraz tego nie robiłem. Dodam, że dłuto było naostrzone tak, że goliło. Mam ostrzałkę, która trochę krzywo trzyma dłuto, przez co ostrze nie jest pod kątem prostym do brzegu, tylko trochę pod skosem.
Może wiecie, co jest tego przyczyną? W tym momencie nie widzę sensu takiej pracy.