Marzec 03, 2021, 03:44:27 am

Autor Wątek: Dzień dobry  (Przeczytany 373 razy)

Offline gomit

• Newbie
  • *
Dzień dobry
« dnia: Listopad 27, 2019, 21:49:18 pm »
Cześć, mam na imię Grzesiek i szukając nowych wyzwań i doświadczeń postanowiłem wzbogacić swoje mieszkanie w bloku o mniejsze lub większe konstrukcje drewniane. Z drewnem doświadczenia nie mam niestety za dużego, no ale kiedyś trzeba zacząć. Na pierwsze wyzwanie wymyśliłem sobie łóżeczka dla dzieci (3 i 5 lat) z małą antresolą do zabawy nad nimi. Im dłużej myślę co trzeba zrobić, tym więcej pojawia się  pytań i wątpliwości, więc nie ukrywam, że liczę na Wasze rady. Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się pochwalić na forum produktem końcowym.  :)

Offline DMariusz

• Full Member
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2019, 12:22:40 pm »
hej!

To masz chyba wyjątkowo spokojne dzieci xD U mnie śpią na górze, a kącik do zabawy jest pod łóżkiem. Dzieciaki się czasami kłócą, czasem jedno drugie popchnie... wolałbym żeby wtedy nie były na wysokości. Druga sprawa - nie wiem jak małą antresolę planujesz, ale w jaki sposób 3 latka będzie tam sobie zabawki wnosiła? czy wszystkie się zmieszczą na górze? Moim skromym zdaniem opcja odwrotna - Łóżko podniesione i zabawa pod nim - jest lepsza.

Ja coprawda kupiłem gotowce, ale po kilku latach podnosiłem jedno łózko (wymieniałem nogi / boczki) bo synek zażyczył sobie mieć bramkę piłkarską w pokoju. Wydaje mi się że to jeden z prostszych mebli do wykonania, więc powodzenia.

aaa i jeszcze jedno - brzmieć jak banała, ale: przykręcenie konstrukcji do ściany znacznie zwiększa stabilność i daje spokojniejszy sen konstruktorowi ;). Nie planowałem tego, ale trochę bujało (długie nogi i otwarty jeden bok) więc tak sobie poradziłem. Syn to już teraz nastolatek a dalej jestem spokojny o wytrzymałość mebla.

Offline gomit

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2019, 13:50:58 pm »
Dzieci póki co są jeszcze w takim wieku, że często trzeba je do łóżka odkładać, przychodzić do nich w nocy, przytulać, itd., więc spanie na antresoli na razie nie wchodzi w grę. Pomysł jest taki, żeby początkowo ta antresola pełniła rolę takiego "domku na drzewie", gdzie dzieci będą mogły zrobić sobie "bazę" czy chować jakieś swoje "skarby". Jednak jak trochę podrosną, chciałbym zrobić im łóżka na górze, a na dole uwolnić przestrzeń np. na biurka. Chciałbym więc zrobić antresolę w taki sposób, aby w przyszłości niewielkim nakładem pracy można było przenieść łóżka z dołu na górę. Planuję zrobić balustradę i niezbyt szerokie wejście, więc nie boję się za bardzo, że ktoś kogoś zepchnie na dół. Oczywiście chcę przykręcić konstrukcję do ścian, żeby nic się nie "gibało". Antresola ma być wąska a długa (ok. 1x4 m)

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2019, 22:34:52 pm »
Witam wśród nas