Lipiec 05, 2020, 18:58:48 pm

Autor Wątek: moje zapasy drewna ,nieskromnie się pochhwalę:)  (Przeczytany 644 razy)

Offline kuń

• Full Member
moje zapasy drewna ,nieskromnie się pochhwalę:)
« dnia: Luty 07, 2020, 14:45:05 pm »
Zaczynam robić jakieś tam porządki wiosenne z okazji środka zimy , co do suszenia to będzie schło gdzieś pod dachem,gdzie to jeszcze nie wiem…. co jest mniej więcej suche to trzeba pochować pod dach .
Zacząłem przeglądać, segregować drewno i wyszło ze jest tego trochę  i to  w miarę ciekawe kawałki.
na fotkach :sterty  głogu, plus ze 2 kawałki akacji, sterta suchego cisu wyszarpanego  -było już ścięty- z jakiego terenu co szedł pod budowę i wyrwałem ten skarb prawie z łychy koparki bo szło na śmietnik.
Do tego jakieś smaczki, typu klin z plastra dębu średnica pnia była 1,4m...….poległ przez głupot ludzi kilka lat temu.
kawałki bukszpanu, jakieś zawijasy  chyba z olchy,  deseczki z zarośniętymi gałęziami, a 2 niekształtne buły to zarośnięte pnie daglezji  jakie zostały zalane--zarośnięte przez korzenie -bo daglezje łaczą się w system i jeśli jedno z okolicznych drzew  zetniemy to  system korzeniowy zalewa ranę i tworzy przepiękne bule, rysunek coś jak pokręcona czeczota plus falistośc włókien.
. Kolejne kawałki drewna to właśnie falistość włókien na grabie , dostałem kilkadziesiąt takich kawałków z partią drewna kominkowego, oczywiście ocaliłem przed ogniem, piękna sprawa na okładziny .
No i tyle chwalenia się:)

Offline kuń

• Full Member
Odp: moje zapasy drewna ,nieskromnie się pochhwalę:)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2020, 14:51:31 pm »
i kolejne fotki, na zdjęciu z poprzedniej wiadomości jest zdjecie kawałka pnia z moim butem dla skali, macie pojęcie co to jest....drewno nie but:)  kora dziwna...ciągliwa jakby w pasmach, zapach ciężko powiedzieć przez Pruchno, jakieś życie wewnętrzne tam już jest-grzyb pewnie i ciężko wyłapać co pachnie,  liscie miało toto. chyba nieco podłużne.... nie pamiętam czy nie miały białego połysku-srebrnego. oczywiście na pniu jakies narosla, czeczoty czy co innego .

w tej partii fotek jest zdjecie wyszlifowanego na gładko -tylko papier i tarcza - kawałka głogu,pięknie pachnie jakby różami:)

Offline kuń

• Full Member
Odp: moje zapasy drewna ,nieskromnie się pochhwalę:)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2020, 15:46:01 pm »
Żeby co s tego było a nie tylko chwalenie się:)  to podpowiem ,  naroslla na gałęziach,zgrubienia,  to narosla na daglezji, wydaje się że jak jest drzewo o jakichś tam predyspozycjach  genetycznych to narosla tworzą się masowo-po 10 na pozostałościach jednego drzewa- pamiętajmy ze ja byłem na porębie gdzie już 90% gałeziówki zabrano a i tak w tych skrawkach znajdywałem narośla ale zawsze jak już były to z jednego konkretnego drzewa