Strona główna
Pomoc
Szukaj
Wiadomości
Recents
Kalendarz
Galeria zdjęć
Zaloguj się
Rejestracja
Show posts:
Recents
.
Witamy,
Gość
.
Zaloguj się
lub
zarejestruj
.Czy dotarł do Ciebie
email aktywacyjny?
26 Czerwca 2026, 12:11:40 czas Polski
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Maszyny stolarskie
»
Przyrządy
»
Stolik do wiertarki kolumnowej
« poprzedni
następny »
Drukuj
Strony: [
1
]
Do dołu
Autor
Wątek: Stolik do wiertarki kolumnowej (Przeczytany 3760 razy)
amigorg
Hero Member
Wiadomości: 7336
Ocena +224/-6
Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
View Gallery
Stolik do wiertarki kolumnowej
«
dnia:
23 Lipca 2014, 22:39:15 czas Polski »
Witam
"Leku" swoim rozwiązaniem
http://forum.domidrewno.pl/wiertarki-wkretarki/dedra-ded7710-wiertarka-stolowa-recenzja/msg18435/#msg18435
zdopingował mnie, abym wreszcie zrobił taki stolik pomocniczy do swojej wiertarki stołowej PARKSIDE PSB 16. Zabieram się za to prawie od chwili jej zakupu, ale tak jakoś zeszło. Podoba mi się stolik zrobiony przez Leku, jest prosty i użyteczny nie ma co więc wymyślać.
Zrobiłem całkiem podobny stolik, jest tylko nieco większy. Mój ma wymiary 440 mm x 300 mm x 15 mm i przykładnica ma wysokość 100 mm.
Nie zakładałem też ostrza do wyznaczania środka wałków - mam inny przyrząd.
Zapisane
robson
Hero Member
Wiadomości: 1600
Ocena +24/-1
View Gallery
Odp: Stolik do wiertarki kolumnowej
«
Odpowiedź #1 dnia:
23 Lipca 2014, 23:01:24 czas Polski »
Myślę że przydatne uzupełnienie do wiertarki kolumnowej
tylko tak sobie myślę czy prowadnica nie powinna być rozsuwana na boki , bo gdybyś chciał wywiercić np. otworki w wąskiej listewce powiedzmy 15mm to futerko będzie haczyło o prowadnicę .
Zapisane
amigorg
Hero Member
Wiadomości: 7336
Ocena +224/-6
Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
View Gallery
Odp: Stolik do wiertarki kolumnowej
«
Odpowiedź #2 dnia:
23 Lipca 2014, 23:07:50 czas Polski »
To wtedy, tak jak zrobiłem w wyrówniarce, położę przy przykładnicy listwę szeroką na 40 - 50 mm x 15 mm na płask i futerko nie zahaczy o pionową przykładnicę. W wyrówniarce, to świetnie działa.
«
Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2014, 23:15:23 czas Polski wysłana przez amigorg
»
Zapisane
leku
Full Member
Wiadomości: 229
Ocena +11/-0
View Gallery
Odp: Stolik do wiertarki kolumnowej
«
Odpowiedź #3 dnia:
24 Lipca 2014, 00:05:05 czas Polski »
Ja u siebie mam możliwość położenia przykładnicy na płasko, są dodatkowe gwintowane otwory.
Miałem kawałek twardej sklejki meblowej obustronnie laminowanej i wykonałem gwinty M8
bezpośrednio w sklejce. Jak się zużyją to wstawię tulejki z gwintem tak jak do ustawienia w pionie.
Leci +
Zapisane
amigorg
Hero Member
Wiadomości: 7336
Ocena +224/-6
Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
View Gallery
Odp: Stolik do wiertarki kolumnowej
«
Odpowiedź #4 dnia:
24 Lipca 2014, 21:09:01 czas Polski »
Niżej listwa - przykładnica, o której była mowa wczoraj. Jest z jesionu, od spodu w nagwintowane w drewnie otwory wkręcone są na klej epoksydowy nagwintowane pręty M8 i dokręcane tymi samymi pokrętłami co "prawdziwa"przykładnica.
Zapisane
robson
Hero Member
Wiadomości: 1600
Ocena +24/-1
View Gallery
Odp: Stolik do wiertarki kolumnowej
«
Odpowiedź #5 dnia:
24 Lipca 2014, 21:12:37 czas Polski »
Amigorg - dla mnie bomba
Zapisane
Drukuj
Strony: [
1
]
Do góry
« poprzedni
następny »
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Maszyny stolarskie
»
Przyrządy
»
Stolik do wiertarki kolumnowej