Maj 20, 2024, 22:54:32 pm

Autor Wątek: Pomoc w wyborze ukośnicy  (Przeczytany 1295 razy)

Offline Kubix

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Pomoc w wyborze ukośnicy
« dnia: Listopad 09, 2020, 21:59:21 pm »
Jako że moja ukośnica evolution R210CMS powoli dokonuje żywota zastanawiam się nad wyborem nowej, aczkolwiek nie z najwyższej półki. Szukając opinii, raczej najbardziej skupiam, sie na wyłapywaniu tych negatywnych by zauważyć z czym dany model ma problemy. Moje rozważania zawęziłem do:

Dewalt DWS773
Moc: 1300W
Zakres cięcia: 250 x 62mm
Tarcza: 216 mm
Gwarancja: 3 lata
Cena: 199F

Mnóstwo opinii, bardzo popularny model. Niestety ma trochę negatywów i to pisanych przez stolarzy/ budowlańców, komentując iż akurat ten produkt dewalta to lekki niewypał jak na dewalta. Główne zarzuty to niemożność ucięcia kąta prostego. Choć i tak ma 4.5/5 na 160 opinii. O ile większość moich zabawek to Dewalt to coś mi mówi, iż ten model może mnie faktycznie zawieźć. Coś ludzie jeszcze narzekają na rozlokowanie przycisków iż niewygodnie się łapie za rączke , power, odblokowanie osłony - brakuje ręki.

BOSCH GCM800SJ2
Moc: 1400W
Zakres cięcia: 270 x 70mm
Tarcza: 216mm
Gwarancja: 1 rok
Cena: 229F

Mało opinii, aczkolwiek nie znalazłem nic naprawdę negatywnego.

Metabo KGS 254
Moc: 1800W
Zakres cięcia: 305 x 92mm
Tarcza: 254mm
Gwarancja: 2 lata
Cena: 259F

Mnóstwo opinii, jednak też sporo negatywów. Generalnie podobno po czasie stwarza problemy, padają jakieś podzespoły, suwak się zacina. Ma znacznie wyższe parametry od Dewalta czy Boscha, ale jakoś mnie nie przekonuje.


Z powyższych Najbliżej mi do wyboru Boscha. Niezbyt można wyłapać coś negatywnego, przeczytałem kilka naprawdę dobrych opinii ludzi z doświadczeniem. Aczkolwiek ogólnie tych opinii jest maławo. Może w myśl zasady, skoro jest dobra to ludzie po prostu nie psioczą na sprzęt.

A co Wy myślicie?