Maj 21, 2024, 00:10:47 am

Autor Wątek: Piła ukośnica tarczowa Holzmann KAP305JL  (Przeczytany 2713 razy)

Offline suchy_5

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
Piła ukośnica tarczowa Holzmann KAP305JL
« dnia: Listopad 19, 2020, 19:36:11 pm »
Witam
 Na wiosnę mam do wykonania kilka projektów z drewna i zastanawiam się nad kupnem ukośnicy do drewna https://allegro.pl/oferta/ukosnica-do-drewna-pila-z-posuwem-tarcza-305mm-9868552677, może ktoś z forumowiczów posiada ukośnicę tej firmy. Proszę o opinię jeżeli jest taka możliwość.

Offline mietek440

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Piła ukośnica tarczowa Holzmann KAP305JL
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2020, 22:45:10 pm »
Jaki# czas temu byłem nią zainteresowany, pomijając wysokość cięcia znalazłem kiepskie opinie, w stylu do cięcia opału mogłaby być, kupiłem używaną Ls1016l za 1200 zł.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka


Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Piła ukośnica tarczowa Holzmann KAP305JL
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2020, 11:23:50 am »
Mam tanią ukośnicę i słabo się sprawdza przy cięciu, ale dużo zależy co za projekty będziesz robić. Do precyzyjnego cięcia słabo się sprawdza, ale jak nie masz dużo do cięcia to powinno Ci wystarczyć.

Offline suchy_5

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
Odp: Piła ukośnica tarczowa Holzmann KAP305JL
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2020, 13:20:02 pm »
Witam i dziękuję za pomoc , jeżeli chodzi o projekt to przedstawiam go na zdjęciu . Myślę że ta ukośnica powinna zdać egzamin jeżeli chodzi o takie prace.

Offline PiotrSiwek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Piła ukośnica tarczowa Holzmann KAP305JL
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2021, 16:21:24 pm »
Witam, posiadam tą ukośnicę i tak jak byłem z niej zadowolony po samym zakupie czyli jakieś 3 lata temu to od tamtego czasu co chwilę się coś psuje. Dziś jak robiłem cokół przy schodach zaczęło mi wywalać bezpiecznik, z silnika iskrzy, jakiś czas temu wymieniłem szczotki bo były dziwnie zniszczone, poszarpane i jakby nadpalone. Teraz jest to samo, najprawdopodobniej komutator jest uszkodzony. Myślę nad zakupem jakiejś innej ukośnicy bo nie wiem czy warto to naprawiać. Oprócz problemów z silnikiem latem zaczęła głośno pracować przekładnia przy tarczy, rozkręciłem to ale nie widać tam nic co by się zużyło, nasmarowałem i na minutę było ciszej i znów to samo, laser jest non stop zawalony bo prosto w niego leci "urobek" . Generalnie to drugi raz bym tego nie kupił.

Offline suchy_5

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
Odp: Piła ukośnica tarczowa Holzmann KAP305JL
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2021, 22:53:19 pm »
ok , dzięki za informację ;)