Listopad 24, 2020, 04:13:39 am

Autor Wątek: Witam wszystkich serdecznie  (Przeczytany 67 razy)

Offline RuinPL

• Newbie
  • *
Witam wszystkich serdecznie
« dnia: Listopad 21, 2020, 12:39:32 pm »
Witam wszystkich serdecznie 🙂. Przepraszam za mój brak kultury - w pośpiechu napisałem już swój pierwszy post, zamiast najpierw się przywitać, tak więc robię to teraz ☺️.
Nazywam się Piotrek i jestem z Warszawy. Od zawsze lubiłem "dłubać" - praca z drewnem też nie jest mi obca, jednak dopiero teraz postanowiłem zagłębić się w temat bardziej. Tak więc postanowiłem spróbować swoich sił w renowacji mebli. Mam już za sobą kilka projektów ale widzę, że drewno skrywa przede mną jeszcze mnóstwo tajemnic. Liczę, że niektóre z nich uda mi się zgłębić tutaj, a może - przy pomyślnych wiatrach - mi uda się pomóc komuś w jego zagwozdkach 🙂

Offline tomekz

• Hero Member
Odp: Witam wszystkich serdecznie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2020, 13:20:18 pm »
Witaj :)

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2020, 16:11:06 pm »
Witam na forum w naszym gronie

Offline Jerzy Jarczewski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2020, 11:56:13 am »
Również i ja witam wszystkich bardzo serdecznie.To mój pierwszy raz na tym forum.Mam 66 lat , na imię mi Jurek dla znajomych Olek i tego imienia będę używał.Jestem na emeryturze.Nie jestem stolarzem ale tak jak wielu tu obecnych bardzo lubię " dłubanie" w drewnie, zresztą kocham zapach drewna od młodości, co chyba dobrze charakteryzuje moja osobowość.Nam problem ,ponieważ od niedawna jestem posiadaczem  odkurzacza przemysłowego: BEZWORKOWY ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GIPS OTRZĄSACZ 22 firmy "Riwall".Tu zaczyna się mój problem bo wąż odkurzacza posiada końcówkę , taką plastykową  która wchodzi do rury metalowej  przez co nie pasuje do mojej szlifierki oscylacyjnej akumulatorowej Bosch GSS 18V-10.Nawet poprzez złączkę gumową niestety nie da rady pracować ponieważ końcówka węża odkurzacza jest zbyt ciężka i wyskakuje z tej złączki.Bardzo proszę poradzić mi czy można tę oryginalna końcówkę plastykową zdemontować i dokupić końcówkę pasującą do mojego elektronarzędzia, czy powinienem kupić nowy wąż do odkurzacza i dopasować połączenia z odkurzaczem i elektronarzędziem.Czy jest taka możliwość  aby do zakupionego węża zamontować, czy wkręcić potrzebne odpowiednie końcówki, które by zapewniały współpracę z elektronarzędziami.Odkurzacz mój jest przystosowany do współpracy z elektronarzędziami przy czym połączenie węża stanowi dla mnie problem.Próbowałem napisać do Pana jarka z "Dom i Drewno" z zapytaniem bo w swoim filmiku na YT prezentując szlifierkę Bosch GSS 18V-10 podłączał wąż odkurzacza do takiej szlifierki jednak adres mailowy okazał się nieaktualny.Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi, za porady gdyż mimo zaawansowanego wieku czuje się  " żółtodziobem" w tych sprawach a chciałbym te urządzenia, które posiadam efektywnie wykorzystać.Przepraszam za długą wypowiedż.
Olek

Offline tayjkt

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2020, 10:07:29 am »
Witaj RubinPL

Witaj Jerzy. Jerzy jak chcesz by ktoś Ci pomógł musisz napisać post w odpowiednim dziale