Hej Wszystkim. Po głowie od dłuższego czasu chodzi mi budowa przydomowej wiaty. Póki co jestem na etapie papierologii (zgłoszenie prac budowlanych) oraz projektowania. I właśnie na temat projektu chciałbym tutaj podyskutować. To najbardziej zaawansowany projekt drewniany w moim, krótkim stolarskim życiu, więc chcę się do tego dobrze przygotować. Szczególnie, że istotne obok estetyki są tu również kwestie bezpieczeństwa, aby (jak to mawiają Galowie) "niebo nie spadło mi na głowę".
A więc do rzeczy:
- wymiary ok. 3,0 x 6,5 m
- dach jednospadowy (wiata będzie przyklejona do budynku)
- konstrukcja musi być samonośna, a więc planuję 6 słupów
- dach o dość dużym spadku (ok. 15-17 st.) aby nie było problemów ze śniegiem + chcę wygospodarować po dachem choć trochę dodatkowego miejsca na płaskie elementy
Poniżej pierwsza wersja projektu