To ja się podepnę pod stary wątek bo w sumie bez sensu zakładać nowy. Czeka na mnie, do odbioru, taki orzeszek:

Jakieś 3m długi, 60 cm średnicy (ponoć, nie widziałem jeszcze).
Myślę nad przetarciem tego. Chciałbym uzyskać deski 50 i parę ładnych "półwałków" (jak te półokrągłe części się nazywają - widziałem film z ławką ogrodową Matta Cremony i chcę taką). Czy tzw. przetarcie dwukrotne będzie w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem?? O takie jak tu:

Bardziej zależy mi na rysunku, mniej na ilości drewna. Z czytania mądrych internetów wychodzi, że ten sposób przetarcia będzie najlepszy ale może ktoś dorzuci swoje 3 grosze.