Kolejny wątek prezentowy. Tym razem dość wyjątkowy dla mnie, pierwszy raz nakładałem fornir

ale przede wszystkim dla obdarowanej osoby. Będzie to szkatułka / pudełko dla Babci. Prezent o tyle szczególny, że część materiałów znalazłem w warsztacie Dziadka, który był stolarzem spod Jarocina. Dziadek nie żyje już blisko 30 lat a ja dopiero niedawno odkryłem ile frajdy daje praca w drewnie. Gdy zmarł miałem 5 lat i nie zdążył mi pokazać pracy w warsztacie. Jakiś czas temu w resztkach po jego warsztacie znalazłem kilka starych strugów kilka desek mahoniowych i fornir mahoniowy.
Pierwszy element to wieczko pudełka. Klejonka jesionowa oklejona fornirem i ramka z jesionu. Jeden z boków ramki, ten zakrzywiony, jest jednocześnie uchwytem. Na ten zakrzywiony element wybrałem kawałek jesionu o dość pokręconych słojach. następnie piłką włosową wyciąłem kształt wzdłuż słojów. Następnie dłutem zebrałem większość materiału, potem wygładziłem cykliną na końcu papierem nawiniętym na pręt o średnicy 5mm.
Dzisiaj klejenie wieczka a jutro docinanie boków.