Witam.
Przedstawiam dalszą realizacje nowego blatu do małego stolika w
stylu ART-DECO.
Blat będzie miał wymiary 430mm X 270mm .
Mógłbym go zrobić z jednego kawałka deski ,ale jestem pewny
,ze po wniesieniu go do domu ,po kilku tygodniach ,miałbym
,,łódkę" zamiast blatu . Przerabiałem to już wiele razy .
Deskę przeciąłem wzdłuż na trzy części (zaznaczone na zdjęciu)
a następnie na wyrównarce, przestrugałem z płaszczyzny i z boku .
Kolejnym etapem było ,,przepuścić" trzy deseczki przez grubościówce .
Klejenie wykonałem z pomocą kilku ścisków .
Wszystkie trzy deseczki ułożyłem na dwóch równych ! ,listwach ,
pamiętając o zgodności słojów .
Po sklejeniu, sformatowałem blacik i wyszlifowałem papierem
ściernym ,zacząłem od 100 a zakończyłem na 240 . Pomimo
silnego światła i wytężonego wzroku ,łączenia nie widać ,
Frezowanie było ostatnią czynnością .
Następnymi pracami będzie montaż ,bejcowanie i
lakierowanie . Poniżej przedstawiam skrótową sesję
zdjęciową .
Pozdrawiam