Mam taką samą bramę. Ociepliłem styropianem, do którego przykleiłem styropian 5 mm z folią aluminiową. Nie kleiłem styropianu do blachy. Mocowałem go kątownikami aluminiowymi.
Jeszcze jedno - przy podłodze jest szpara. Uszczelniam ją taką okrągłą rurą z pianki ( chyba fi 60), która służy do ocieplania rur. Do środka dałem kij z drewna, aby było wygodniej ją zakładać i zdejmować. Zakładam ją każdorazowo po zamknięciu bramy.