Czy to samo dotyczy czopowania poprzeczek (to się chyba oskrzynia nazywa) pod blatem stołu z nogami?
Zostawienie kawałka dłuższego w ramie drzwi itp. jest po to by nabijając ciasny czop ( i czasem jego klinowanie ) nie doszło do pęknięcia gniazda.
W stole jest inaczej , bo połączenie to nie robi się aż tak ciasne , tylko spasowane suwliwie . Można zostawić nogę trochę dłuższą , a potem obciąć. Dodam , że czop i gniazdo w nogach stołu robi się trochę inne ( 0dcinane górą ), co niejedni też stosują w drzwiach furtkach itp.