Musisz przypomnieć sobie geometrię.
Niżej masz przykład na podstawie mojej większej donicy:
-Średnica górna D1 = 480 mm
-Średnica dolna d1 = 345 mm
-Wysokość h = 300 mm
-Ilość klepek = 20 szt
Obliczasz obwody góry i dołu, dzielisz przez ilość klepek i otrzymujesz ich szerokości, wysokość sam określasz, grubość też ( moja ma 40 mm).
Wyznaczasz kąty nachylenia ścianek aby dobrze złożyć.
- w dolnej części klepek wycinasz rowki nap 15 x 10 mm na włożenia dna. Prościej, to możesz przykleić ( lub przykręcić) na obwodzie ze 4 kostki i od góry włożyć dno i przykręcić.
Resztę masz na rysunku.
Gorzej z bednarką, też powinna mieć pochylone ścianki. Ja początkowo obiłem na zewnątrz taśmą parcianą a potem znajomy zrobił mi z płaskownika kwasoodpornego.
Reszta to ozdobne frezowanie, łukowe zakończenia.
Można to zrobić mając tylko podstawowe narzędzia.
Powodzenia
