Żeby nie zostało pytanie bez odpowiedzi ,to postaram się odpowiedzieć ,choć fachowcem w tej materii nie jestem.
Generalnie chodzi o to ,żeby nie budować na czarnej ziemi(mróz i te rzeczy)
Jeśli budujesz fundamenty pod dom to wiesz na jaką głębokość masz kopać(plan budynku)
Idąc tym tropem ,można coś w podobnym stylu zalać tylko ciut szersze niż grubość ściany no i żeby wytrzymało obciążenie( dorzucić zbrojenie).
Ja byłbym za tym rozwiązaniem ,dlaczego ?bo można zrobić tak
-wykopać odpowiedni wykop pod fundament
-zbrojenie +beton
-i na to budować z płyty
-a w środku wylać warstwę słabego betonu
-można dać styropian np.4 cm
- i warstwa betonu mocniejszego z dylatacją od ściany(fundamentu)
- można by było wrzucić zbrojenie (w zależności od użytkownika,co tam będzie stało)
Jeśli lepiej tobie wylać płytę ze zbrojeniem to także trzeba się pozbyć czarnoziemu nawieźć pisku+ stabilizacja wibratorem i dopiero na to wylewać.
To tyle z mojej strony i jak to pisze nasz wspólny znajomy "jak się mylę to mnie poprawcie"
Ktoś kiedyś pisał że jest budowlańcem to może coś więcej by zdradził
Pozdrawiam