Strona główna
Pomoc
Szukaj
Wiadomości
Recents
Kalendarz
Galeria zdjęć
Zaloguj się
Rejestracja
Show posts:
Recents
.
Witamy,
Gość
.
Zaloguj się
lub
zarejestruj
.Czy dotarł do Ciebie
email aktywacyjny?
24 Czerwca 2026, 01:30:38 czas Polski
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Narzędzia ręczne
»
Inne
»
Jak uciąć sklejkę pod kątem
« poprzedni
następny »
Drukuj
Strony: [
1
]
Do dołu
Autor
Wątek: Jak uciąć sklejkę pod kątem (Przeczytany 2790 razy)
karski
Jr. Member
Wiadomości: 93
Ocena +0/-0
View Gallery
Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
dnia:
10 Maja 2015, 12:24:17 czas Polski »
Witam,
nie jestem pewny czy to odpowiedni dział, ale lepszego nie znalazłem.
Mam pytanie: jak - nie posiadając profesjonalnego narzędzia do wycinania "szpar" w brzegach sklejki - mogę solidnie i ładnie (równo) połączyć brzegi dwóch sklejek 8mm, wys. 100cm pod kątem 140 stopni?
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #1 dnia:
10 Maja 2015, 12:26:44 czas Polski »
Najlepszy sposób to weź butelkę piwa i idź do sąsiada z pilarką
Zapisane
karski
Jr. Member
Wiadomości: 93
Ocena +0/-0
View Gallery
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #2 dnia:
10 Maja 2015, 12:36:05 czas Polski »
Uciąć utnę (dałem zły tytuł
) ale chodzi mi o trwałe połączenie obu powierzchni, tak aby zakończenia (kąty) były ładne a obie sklejki połączone brzegami pod kątem 140 stopni.
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #3 dnia:
10 Maja 2015, 12:40:05 czas Polski »
Obawiam się że nie mogę Ci pomóc, gdyż Cię nie rozumiem.
Zapisane
karski
Jr. Member
Wiadomości: 93
Ocena +0/-0
View Gallery
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #4 dnia:
10 Maja 2015, 12:47:16 czas Polski »
Już wyjaśniam. Załączam obrazek jak ja to widzę. Widok obu sklejek z góry, chodzi mi o miejsce połączenia, aby było trwałe i ładnie wyglądało na zewnątrz (szerszy kąt). Pytanie jak to połączyć, bo ani kołkami, ani wkrętami... nie mam pomysłu.
Sklejki mają stanowić zabudowę do orurowania na ścianie.
Zapisane
Filip
Sr. Member
Wiadomości: 259
Ocena +0/-1
View Gallery
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #5 dnia:
10 Maja 2015, 12:57:30 czas Polski »
Dopasuj od tyłu listwę z tym kątem. Całość skręć, sklej, cokolwiek.
Zapisane
Moja działalność na facebook:
https://www.facebook.com/Zr%C3%B3b-to-z-Filipem-877281715778238
krzyś48
Hero Member
Wiadomości: 4376
Ocena +23/-18
View Gallery
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #6 dnia:
10 Maja 2015, 12:59:51 czas Polski »
Jak by można było ,to od strony wewnętrznej wkleić drewniane wstawki ,o takim samym koncie, łączące obie sklejki.Lub może jakieś metalowe (ciesielskie)blachy wygiąć , przykręcić ,maskując wpuszczone łby śrub szpachlą .
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #7 dnia:
10 Maja 2015, 13:05:55 czas Polski »
Kołki dać na wylot i resztki uciąć np piłą japońską lub zwykłą płatnicą.
Zapisane
prezio
Hero Member
Wiadomości: 586
Ocena +0/-0
View Gallery
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #8 dnia:
10 Maja 2015, 14:16:15 czas Polski »
Napewno przyciaz brzegi pod katem 20st.
Ja bym pomyslal o wpustach - ale to kwestia podejscia - duzo zabawy.
Od srodka dobrze by bylo dac wsparcie podtrzymujace.
Chyba ze zalezy ci na czystej stronie wewnetrznej to od zewnatrz mozna podac klocki z tym samy katem
Wszystko zalezy od tego co to ma byc - czy estetycznie czy solidnie.
Zapisane
------
Robert
PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.
karski
Jr. Member
Wiadomości: 93
Ocena +0/-0
View Gallery
Odp: Jak uciąć sklejkę pod kątem
«
Odpowiedź #9 dnia:
10 Maja 2015, 14:24:54 czas Polski »
Fajnie, dzięki wszystkim za rady i pomysły. Płyty złączę albo metalowymi łącznikami albo listwami. Pomysł na całość już mam, chodziło mi tylko o to łączenie - ale teraz już wiem co i jak. Dzięki
Zapisane
Drukuj
Strony: [
1
]
Do góry
« poprzedni
następny »
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Narzędzia ręczne
»
Inne
»
Jak uciąć sklejkę pod kątem