Witam
Oglądałem wczoraj trzy maszynki, Bosch PTS10, Makita MLT100 i AEG TS250K, poniżej małe porównanie, może komuś się przyda.
AEG to taka pilarka
https://www.google.pl/search?q=aeg+ts250k&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ACyIU5uAHOaf7gb83oCIBQ&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=752a
Pozostałe dwie wszyscy dobrze znają.
Blat:
Bosch - blaszany, najmniejszy, lekko nierówny 1-2mm górki na środku
AEG - blat większy, blaszany, nierówny, z wybrzuszeniem po środku
Makita - Aluminiowy, dość równy - są lekkie nierówności poniżej 1mm
Poszerzanie blatu:
Bosch - mechanizm działa ok, ale samo poszerzenie z prawej strony jest delikatne i mocno się ugina już przy niedużym nacisku, najmniejszy wysów, po wysunięciu poszerzenie lekko opada względem blatu, poszerzenie nie ma miejsca na przykładnicę - prowadnica przykładnicy jest tylko przy blacie
AEG - mechanizm ok, blat dość stabilny i równy, jest miejsce na założenie przykładnicy
Makita - chyba największe poszerzenie, stabilne, jest miejsce na przykładnicę równoległą
Przykładnica równoległa
Bosch - przez cały stół, z zaczepem po drugiej stronie stołu, przez co trochę ciężko się ją zakłada i nie suwa się równo. Mimo dwóch punktów zaczepienia nie jest w 100% stabilna
AEG - przez cały stół, dwa punkty zaczepienia, stabilna, otwory do zamocowania dodatkowego powiększenia przykładnicy
Makita - mała, słaba, wygina się na końcu
Przykładnica kątowa
Bosch - samo wykonanie ok, duże luzy na rowku T
AEG - sama przykładnica ok, ale rowki w blacie to jakaś porażka - rowki mają kształ U i tylko co jakiś czas są występy blokujące wypadanie przykładnicy.
Te rowki to chyba największa wada AEG
Makita - wykonanie ok, luzy na rowku T najmniejsze ale i tak do poprawy inaczej będzie niedokładna
Wózek
Bosch - buja się na wszystkie strony, nierówny z blatem - z jednej strony wyżej o prawie 2mm a z drugiej dołek
AEG - brak
Makita - podobnie jak w bosch ale luzy trochę mniejsze i nierówność w porównaniu do blatu około 1mm
Nogi / podstawa
Bosch - brak
AEG - składane, na stałe mocowane do pilarki
Makita - brak