22 Czerwca 2026, 19:34:56 czas Polski

Autor Wątek: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?  (Przeczytany 9219 razy)

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Ocena +0/-0
  • Robię co mogę...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« dnia: 01 Listopada 2015, 17:31:55 czas Polski »
Witajcie,
Proszę Was o pomoc ponieważ od jakiegoś czasu borykam się z tematem piły.
Głównym przeznaczeniem piły ma być "drobne" docinanie formatek z płyty meblowej.
Profesjonalna piła formatowa (z podcinaczem) jak na razie nie wchodzi w grę, głównie chodzi o cenę.
Razem z moim tatą wywnioskowaliśmy że wystarczy nam nie duża, w miarę dokładna piła do warsztatu (nie koniecznie mobilna).
Poszperałem po forum (did), pooglądałem filmiki na yt i powiem Wam że mam już dosyć :P
Jako pierwsza wpadła mi w oko Makita MLT 100 - po przeczytaniu Waszych opinii, odpadła.
Więc trzeba dołożyć troszkę kasy i kupić coś lepszego.
Powiały się: DeWalt DEW7491, DeWalt DW745, Metabo TS254.
Już miałem jutro rano jechać od zaprzyjaźnionego sklepu i zapytać co mi doradzą, za jaką cenę sprzedadzą aż tu nagle zauważyłem post w którym jeden n z kolegów napisał o Charnwood W619.
I już chyba wiem co potrzebuję :)
Wydaje mi się że W619 jest jak najbardziej dla mnie. Duży stół roboczy, żeliwny blat.
Czy macie jakieś doświadczenie z tą piłą? Szukam po necie i nie mogę znaleźć żadnych opinii...
Jeżeli jest taka jak wygląda to za tą cenę bardzo odpowiedni sprzęt.
Pomóżcie bo kolejnej nocy nie prześpię  ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2015, 17:40:02 czas Polski wysłana przez pablo8704 »
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline dekiel.pl

Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopada 2015, 17:43:18 czas Polski »
witam
to praktycznie to samo co
http://www.standrew.pl/?p=productsMore&iProduct=2090&sName=pila-tarczowa-profesional-z-wozkiem-sb-200-ds
Jest jeszcze wersja sb 250 z mocniejszym silnikiem, większym blatem i wysokością cięcia 80 mm

Pilarkę opisał kolega melov8
http://forum.domidrewno.pl/pily-36/pilarka-stolowa/90/

Tu jest trochę opinii - wersja dla axminster (EN)
http://www.axminster.co.uk/axminster-hobby-series-ts-200-2-table-saw
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2015, 17:53:50 czas Polski wysłana przez pwt »
https://dekiel.pl - Narzędzia stolarskie do pracy z drewnem

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Ocena +0/-0
  • Robię co mogę...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopada 2015, 18:49:11 czas Polski »
Rzeczywiście, Standrew to praktycznie to samo, oczywiście różni się troszkę wyglądem, parametry takie same.
A w takiej cenie co w619 można dostać większą  SB 250.
No i pojawiła się kolejna zagłostka... ;D
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline Thodd

Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopada 2015, 19:40:22 czas Polski »

Offline dekiel.pl

Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopada 2015, 19:41:59 czas Polski »
A w takiej cenie co w619 można dostać większą  SB 250.
Standrew podaje ceny netto
https://dekiel.pl - Narzędzia stolarskie do pracy z drewnem

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopada 2015, 19:51:40 czas Polski »
Może poszukaj używanej?

wysłane przy użyciu tapatalk


akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopada 2015, 19:57:22 czas Polski »
http://olx.pl/oferta/pila-formatowa-CID628-IDcfdUP.html
http://olx.pl/oferta/profesjonalna-pila-stolowa-krajzega-odciag-CID619-IDbzVZ7.html
Jaki masz budżet? Na opx szukaj piły formatowej . Do 4000 zł jest kilka ciekawych ofert.

wysłane przy użyciu tapatalk


Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Ocena +0/-0
  • Robię co mogę...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopada 2015, 20:41:00 czas Polski »
jeśli chodzi o używaną to tylko w woj. lubelskim.
Dalej nie pojadę, a używki nie kupię zanim nie sprawdzę... ;D
Myślałem tak max do 3tys.
SB 200 DS czy 619 jak dla mnie wygrywa np z boshem, metabo czy dewalt, stołem żeliwnym oraz jego wymiarami.
Już nie wiem co mam robić  :-\
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Ocena +0/-0
  • Robię co mogę...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopada 2015, 07:28:11 czas Polski »
Byłem w zaprzyjaźnionym sklepie, nie sprowadzają nic takiego co mnie interesuje  :'(
Wychodzi na to że czeka mnie zamówienie "w ciemno"...
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Ocena +0/-0
  • Robię co mogę...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Listopada 2015, 10:03:41 czas Polski »
No i zakupiłem, przesyłka przyszła:
Holzmann TS 200 w https://sklep.termixpily.pl/
Nie będę się tutaj może za dużo rozpisywał, niebawem napiszę małą recenzję, bo wczoraj prawie ją złożyłem a jeszcze kalibracja...
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline Pragmatyczny Przemek

Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Listopada 2015, 10:17:10 czas Polski »
Występuje wersja z podcinakiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki

Offline pablo8704

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Ocena +0/-0
  • Robię co mogę...
  • View Gallery
    • Zobacz profil
    • Budowa domu systemem gospodarczym
Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Listopada 2015, 10:22:07 czas Polski »
Zapraszam na mojego bloga: www.majsterkowanie24.blogspot.com
jak również do śledzenia budowy naszego domu: www.bababuduje.eu
Nasz kanał na YT: www.youtube.com/c/bababuduje

Offline studio tata

Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Listopada 2015, 11:21:50 czas Polski »
wydaje mi sie ze zostal popelniony duzy blad
i cecia niewielkich formatek plyty meblowej , moze nawet wielkich najlepszym rozwiazaniem z najtanszych
 jest dobra zaglebiarka z szyna i stolik nawet zrobiony diy
myslicie ze taka pilarka da sie dokladnie i bez wyszczerbien ciac plyte meblowa ???

Offline Pragmatyczny Przemek

Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopada 2015, 15:22:30 czas Polski »
Żyje taką nadzieją pod warunkiem, że jest podcinak.

radeks

  • Gość
Odp: Pilarka dla meblarza... może Charnwood W619?
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Listopada 2015, 22:02:06 czas Polski »
mam pytanie Panowie.
czy to jakość urządzenia ma wpływ że cięcie będzie bez wyszczerbień? czy obecność podciniaka gwarantuje ekstra jakość cięcia? czy gdyby na chińskiego Holzmana założyć topową tarczę pilarską to by nie wystarczyło? moja piła nie ma podcinaka, a dla testów przeciąłem kilka płyt wiórowych laminowanych i było myślę OK.