witam Koleżanki i Kolegów,
Ja już kupiłem cykliny na
www.dluta.pl.
Nie miałem czasu ani wiedzy dokładnej jak się z nich korzysta.
Dziękuję za możliwość obejrzenia pracy mistrzów i Wasze uwagi.
Nie tak dawno, spędziłem mnóstwo godzin na renowacji jednego krzesła dębowego.
Renowacja to może zbyt duże słowo, ale miałem w domu od 27 lat krzesło dębowe.
Nie jest to żaden zabytek.
Krzesło było wyprodukowane w jednym z zakładów stolarskich , ale ten zakład już nie funkcjonuje.
Kto z Was wie jakie mogło być jego wykończenie 27 lat temu, ten wie że wtedy ludzie mieli pieniądze a nie mogli nic kupić , trzeba było wystać w kolejkach .
W tamtym okresie czasu trudno było mówić o jakości.
Krzesło było pokryte lakierem, , szlif drewna pozostawiał wiele do życzenia.
I przsy tej renowacji nie miałem jeszcze cyklin.Lakier zdejmowałem chemicznie skrobiąc powłoki nożykiem trapezowym.
Dąb czyściłem , szlifowałem dość długo.
Syn patrzył na mnie , z politowaniem że tracę czas, że szkoda pracy do tego krzesła.
Dla mnie była to pierwsza samodzielna przygoda.
No i nie posłuchałem syna, krzesło wykończyłem w ciemnej bejcy, pasty woskowej i oleju.
I mebel mnie oczarował w senie drewna.Dąb wygląda rewelacyjnie.
Siedzisko zrobił mi kolega z pracy , miał jakieś resztki skóry.
Mebel wygląda odmiennie.
i Właśnie do tych prac, bo zamierzam coś tam jeszcze odnowić, może uda mię zdobyć jakiś ciekawy mebel przyda mi się cykllina.
Kostki do szlifowania też mam , tylko z filmów jakie prezentowaliście nie mam tego pręta okrągłego smarowanego olejem .
Jakie jest zadanie tej i operacji pręt olej itd.

Czy możecie napisać kilka zdań o tym .
Piotr M