Maj 21, 2024, 00:06:47 am

Autor Wątek: Foto z ipada  (Przeczytany 2806 razy)

Offline Ppiioottrr

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Siła tkwi w spokoju
    • Zobacz profil
Foto z ipada
« dnia: Październik 09, 2013, 23:03:13 pm »
Do admina prośba o zwiększenie rozmiaru wystawianych zdjęć.Czy to kres rozmiaru który proponujecie?Podejrzewam,że większość z nas pracuje na urządzeniach mobilnych,które robią 5,4mb foto.Jeżeli operator serwerów ma możliwość zmiany na automatyczną korekcję rozmiarówki,to byłbym wdzięczny za załatwienie sprawy i w końcu coś wrzucę do galerii.Proszę z powodu braku czasu na przerzucanie z maka na peceta.Pzdr.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2013, 00:16:51 am »
Witam

Aktualnie i tak jest już spore, zarówno wagowo, wielkościowo. Została również zwiększona ilość fot w 1 poście. Pamiętaj, że forum ma już blisko 500 użytkowników i takich fotek jak u nas mało gdzie można uploadować. Inne wyjście (jeśli nie chcesz sam zmniejszyć fotek) to załadowanie ich na inny serwer tylko dla fotek i później wklejenie linka na DiD.

Sprawdzę jeszcze jaka opcja hostingu jest kupiona i jak to z przestrzenią teraz wygląda.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Ppiioottrr

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Siła tkwi w spokoju
    • Zobacz profil
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2013, 01:09:09 am »
A nie macie propozycji od dostawcy serwera zrobienia strony mobilnej.Bo chyba w tym cała rzecz.A fotki w "cloudingu"?Jak nie zaproponują zmian to polecam zerwać hosting w nazwa.pl???i rozszerzać nić stolarską inaczej.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2013, 12:12:49 pm »
To ciekawe co piszesz, bo z tego co widzę zarówno forum i www domidrewno na smartfonach czy tabletach wyglądają doskonale. Mają opcje liquid (portal na 100%).

Czy ktoś jeszcze ma problemy z poprawnym wyświetlaniem? Ja nie mam iphona czy ipada - nie mam jak tego potwierdzić.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Ppiioottrr

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Siła tkwi w spokoju
    • Zobacz profil
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2013, 21:00:26 pm »
No fakt,u mnie flesza nie ładuje.Wot cała problema.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2013, 21:08:08 pm »
Ale tutaj nie ma flash. Tego już od dawna unikam.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline chulio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2013, 00:14:00 am »
Witajcie

Dołączam się do apelu kolegi, ja też użwam i ipada i iphona, 1 MB to kłopot, muszę zrzucać fotki na kompa i zmieniać wielkość. Jeżeli można to ja chętnie bym widział zwiększenie pojemności na fotki :)

pozdrawiam

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2013, 01:03:40 am »
Chłopaki i dziewczyny... aktualnie jest 10x więcej miejsca na fotki niż na innych forach. Postarajcie się mnie zrozumieć, przy 500 użytkownikach każdy ma dowolną pulę załączników, galerię itd. Zainstalowanie aplikacji na smartfona żeby zreskalować fotkę przed upladem to napewno nie jest aż taki wielki kłopot dla Was (jak opłaty za hosting, domeny dla nas :( ). Trochę dobrej woli i chęci... i dacie radę ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Karol Kolanowski - KK Make

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Keep on keeping on!
    • Zobacz profil
    • Moja strona na YouTube
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2013, 14:46:42 pm »
Strona DiD wygląda super na smartphonie ale forum już gorzej. Jest to po prostu wersja PC więc aby coś przeczytać należy powiększać i przybliżać. Szkoda, że nie jest dodane do listy for na Tapatalk, wtedy nie byłoby problemu :) Ale wszystko przed nami
Lepiej coś zrobić a potem żałować, niż żałować, że się czegoś nie zrobiło!

Offline Szczepan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 583
  • ARS LONGA VITA BREVIS
    • Zobacz profil
    • Snycerstwo
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2013, 14:56:08 pm »
Osobiście nie widzę problemu. Nawet gdybym posiadał tego całego iPada i robił nim fotki, nie wyobrażam sobie wrzucenia ich w sieć bez uprzedniego poddania korekcie w programach graficznych. Chodzi nawet o samo zmniejszenie rozdzielczości zdjęcia, by wczytywało się sprawniej. Bo w sumie na co komu zdjęcie np. ławki w rozdzielczości 3648 x 2736 czy innej. Jak się chce zdjęcie detalu to robi się zdjęcie makro, bądź zooma na detal.
 Podsumowując - rozmiar zdjęć dopuszczanych do uploadu jest w zupełności wystarczający.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2013, 15:11:59 pm »
Strona DiD wygląda super na smartphonie ale forum już gorzej. Jest to po prostu wersja PC więc aby coś przeczytać należy powiększać i przybliżać. Szkoda, że nie jest dodane do listy for na Tapatalk, wtedy nie byłoby problemu :) Ale wszystko przed nami

Tapatalk'a postaram się odpalić. SMF teoretycznie nie jest wspierany ale da się przez pluginy ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Jakub

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 802
    • Zobacz profil
Odp: Foto z ipada
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2013, 16:43:26 pm »
A jak już tak jest przy temacie forum i o tym jak chodzi na "smyrfonach" to nie wiem czy tylko ja tak mam, czy inni też, że te nasze pogaduchy mi się otwierają, mogę coś napisać i ok, ale nie da się przewinąć do góry  :(
Pozdrawiam Jakub.