Strona główna
Pomoc
Szukaj
Wiadomości
Recents
Kalendarz
Galeria zdjęć
Zaloguj się
Rejestracja
Show posts:
Recents
.
Witamy,
Gość
.
Zaloguj się
lub
zarejestruj
.Czy dotarł do Ciebie
email aktywacyjny?
25 Czerwca 2026, 00:57:41 czas Polski
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Realizacje krok po kroku
»
Krok po kroku (realizacje własne)
»
Pergola z donicami
« poprzedni
następny »
Drukuj
Strony: [
1
]
2
3
Do dołu
Autor
Wątek: Pergola z donicami (Przeczytany 5453 razy)
kozio
Gość
Pergola z donicami
«
dnia:
16 Marca 2016, 20:44:45 czas Polski »
Witam, przede mną pergola...
W miejscu jak na fotce ma stanąć moja konstrukcja wysoka na dwa i pół metra.
Słupki z kanciaka 70x70mm. Kratka z listewek około 15x25mm.
Donice z kantówki 100x50.
Projekt dostępny tutaj
https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=u36af2f82-eba8-40e3-acdb-9388becf1a19
Przyjmę wszelką krytykę i podpowiedzi...
Zapisane
robson
Hero Member
Wiadomości: 1600
Ocena +24/-1
View Gallery
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #1 dnia:
16 Marca 2016, 20:52:31 czas Polski »
Wow Kozio rozwijasz się
toż to architektura ogrodowa
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #2 dnia:
16 Marca 2016, 20:55:09 czas Polski »
Jak wyjdzie to zobaczymy...
Projekt jeszcze otwarty do akceptacji, jutro pokażę i zobaczymy co dalej.
Starałem się zadbać o każdy szczegół ale czasami o czymś się zapomni, tak więc jak wam coś do głowy wpadnie to mówcie.
Zapisane
jacekmt10
Sr. Member
Wiadomości: 397
Ocena +3/-0
View Gallery
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #3 dnia:
16 Marca 2016, 21:10:58 czas Polski »
To taka ostateczna wersja?
Ja bym dał jakieś dystanse między ramą kratki a słupem, żeby szybciej schło.
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #4 dnia:
16 Marca 2016, 21:13:38 czas Polski »
Po deszczu?
takich rzeczy jeszcze nie widziałem...
Zapisane
jacekmt10
Sr. Member
Wiadomości: 397
Ocena +3/-0
View Gallery
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #5 dnia:
16 Marca 2016, 21:21:31 czas Polski »
Po deszczu, po piwie
Tak robiłem w swojej pergoli. Szybciej wysycha, wolniej gnije. Tak mi się wydaje.
Zapisane
Lirorobert
Administrator
Hero Member
Wiadomości: 7732
Ocena +11/-0
View Gallery
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #6 dnia:
16 Marca 2016, 21:57:32 czas Polski »
Cytat: kozio w 16 Marca 2016, 21:13:38 czas Polski
takich rzeczy jeszcze nie widziałem
Deszczu nie widziałeś?
Żart to jest
Powodzenia.
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #7 dnia:
17 Marca 2016, 10:33:32 czas Polski »
Widziałem widziałem
A co powiecie na daszek w pergoli?
Może jakoś ozdobić końce tych desek?
Zapisane
robson
Hero Member
Wiadomości: 1600
Ocena +24/-1
View Gallery
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #8 dnia:
17 Marca 2016, 10:41:43 czas Polski »
Tak jak piszesz , należałoby ściąć końcówki listew w daszku ,myślę że 45 stopni z tym że zostawić trochę pod kątem prostym ,
słupki też można przytemperować
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #9 dnia:
17 Marca 2016, 10:49:28 czas Polski »
Słupki zewnętrzne są przytemperowane a z tym daszkiem też coś pomyślę...
Zapisane
jurd
Full Member
Wiadomości: 165
Ocena +0/-0
View Gallery
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #10 dnia:
17 Marca 2016, 11:55:49 czas Polski »
Jak będziesz robił te kratki? Te listwy są w ramce klejone, na gwózdkach czy jest jakiś inny sposób?
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #11 dnia:
17 Marca 2016, 14:22:47 czas Polski »
W ramce. Na gwózdki.
Zapisane
visMajor
Sr. Member
Wiadomości: 267
Ocena +0/-0
Zamień komputer na stolarnię
View Gallery
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #12 dnia:
18 Marca 2016, 11:12:13 czas Polski »
Proponuje te kratni pneumatyczną zszywarką łączyć (zszywki lyb gwoździe), młotkiem jak będziesz uderzał to wszystko się poprzesuwa. Pozatym sporo czasu zaoszczędzisz.
Zapisane
visMajor
Sr. Member
Wiadomości: 267
Ocena +0/-0
Zamień komputer na stolarnię
View Gallery
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #13 dnia:
18 Marca 2016, 11:19:40 czas Polski »
Słupy możesz też zakończyć daszkiem z kulą, całkiem nieźle się to prezentuje ale to już zleży od stylu jaki chcesz osiągnąć.
«
Ostatnia zmiana: 18 Marca 2016, 11:22:22 czas Polski wysłana przez visMajor
»
Zapisane
kozio
Gość
Odp: Pergola z donicami
«
Odpowiedź #14 dnia:
18 Marca 2016, 12:20:27 czas Polski »
Styl ma być prosty jak wzwód. Kratkę albo kupię i dotnę na wymiar albo połącze sztyfciarką.
Zapisane
Drukuj
Strony: [
1
]
2
3
Do góry
« poprzedni
następny »
Forum stolarskie Domidrewno.pl
»
Realizacje krok po kroku
»
Krok po kroku (realizacje własne)
»
Pergola z donicami