Ja do oczyszczania tarcz i frezów używam zwykłego "Kreta" w żelu do oczyszczania rur kanalizacyjnych. Zanurzam tarcze i frezy w kuwecie w roztworze kreta z wodą na 30 - 40 min. Roztwór sam rozpuszcza zanieczyszczenia, większe łatwo zeskrobać > płuczę pod wodą bieżącą, osuszam ręcznikami papierowymi i nawilżam olejem albo WD 40.
Potrzebne okulary ochronne i rękawice.