Październik 29, 2020, 03:29:30 am

Autor Wątek: Stugarko-grubościówka METABO HC 260 - ustawienie blatów i noży  (Przeczytany 2546 razy)

Offline gurix

• Newbie
  • *
Stugarko-grubościówka METABO HC 260 - ustawienie blatów i noży
« dnia: Sierpień 16, 2016, 13:57:25 pm »
Niedawno nabyłem strugarko-grubościówkę METABO HC 260, maszyna przeleżała u gościa ponad 2 lata nieużywana, więc odkupiłem. Przeczytałem już trochę na jej temat i wiem ze ma kilka wad no ale cóż kupiłem i mam. A teraz pytanie, jak prawidłowo ustawić blaty i noże, czy mógłby to ktoś opisać (najlepiej posiadacz takiej samej maszyny) krok po kroku. Bo instrukcja fabryczna jest dla mnie nie do końca zrozumiała.
...trzeba być twardym, jak żelki z Biedronki...

Offline peter

• Full Member
Odp: Stugarko-grubościówka METABO HC 260 - ustawienie blatów i noży
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2016, 22:44:31 pm »
witaj, posiadam tą heblarkę ale jeszcze nie musiałem wymieniać noży .wraz z maszyną powinieneś dostać wzornik(kawełek blaszki) do ustawiania noży w instrukcji nr 79.

Offline krzysimirn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2018, 22:19:35 pm »
witajcie.

przerabiał już ktoś ustawianie blatów w HC260? Siedzę do paru godzin w necie i nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy i jak sie reguluje blaty w tej maszynie, Niedawno zakupiłem taką używaną i nie wiem czy była to wtopa czy fart nowicjusza. kupując miałem świadomość, że maszyny te występują w wersjach 230v lub 400v.  Moja jest na 400V więc nie za bardzo zwracałem uwagę na literki w nazwie. Po kilku dniach od kupna zdałem sobie sprawę, że model który kupiłem HC260 K - i tu rozchodzi się o tą literkę- jest specyficzny jeśli chodzi o silniki 3 fazowe. Standardowo silniki3 fazowe mają moc 2,8KW, w serii K były jednak montowane z mocą 3,1kW oraz 4,2 kW. Ja nieświadomie kupiłem wersje z silnikiem 4,2 kW. Teraz zastanawiam się czy będzie to zaleta i fart jak napisałem, czy przekleństwo i wtopa :-)

Nożyk

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2018, 07:10:36 am »
W myśl zasady "Duży może więcej" większy silnik prócz większego poboru prądu zapewni Ci mniejszą wrażliwość na obciążenia, a co przekłada się na bardziej stabilną pracę maszyny.