Październik 29, 2020, 03:21:46 am

Autor Wątek: Strugarka grubosciowka metabo  (Przeczytany 1978 razy)

Offline gurix

• Newbie
  • *
Strugarka grubosciowka metabo
« dnia: Wrzesień 06, 2016, 17:07:53 pm »
Ustawiłem strugarko grubosciowka na tzw linijkę i kiedy strugam na strugarce jest ok ale następnie przepuszczając przez grubosciowkę zbiera ona nierówno W czym tkwi problem?
...trzeba być twardym, jak żelki z Biedronki...

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
Odp: Strugarka grubosciowka metabo
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2016, 17:54:56 pm »
Albo źle ustawione noże w wale, albo wał nie jest równolegle do blatu roboczego.

Offline def

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2016, 21:08:24 pm »
Dokładnie tak jak napisał @Liro , a precyzyjniej ; należy ustawić wszystkie trzy blaty do wału a następnie noże ustawić do blatu odbiorczego.

Offline gurix

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:37:17 am »
W jaki sposób ustawia się blat od grubościowki?

Offline def

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2016, 19:23:06 pm »
Zamieść nam zdjęcie lub linka modelu Twojej maszynki, szczgólnie zespołu podnoszenia. Trudno jest się domyślić konstrukcji. Najprawdopodobniej musisz poluzować zespół gwintów, wyregulować i zespolić. Blat nie powinien się bujać ale najważniejsze jest aby pomiędzy wałem a blatem były te sme odległości. Sprawdź też czy przypadkiem mocowanie wału nie posiada luzu. W funkcji grubościówki materiał  "podnosi" wał a w równiarce material dociska,... Jak uda Ci się znaleźć przyczynę napisz nam co to było,...

Offline gurix

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2016, 13:32:19 pm »
W jaki sposób wyregulować dolny blat grubościówki

Offline def

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2016, 20:41:05 pm »
,.. prawdopodobnie nikt takiej nie maszyny nie ma. Ja też nie mam,... Mimo to spróbujmy. Korbka do regulacji dolnego blatu napędza dwie pionowe śruby które to są sprzężone ze sobą łańcuszkiem (rowerowym) lub wałkiem z przekładniami kątowymi. Ten mechanizm podnoszenia musisz odsłonić i rozpiąć. Poprzez indywidualne kręcenie jednej z nich wyrównaj odległość pomiędzy środkiem blatu ( po bokach, blisko śrub) a wałem z nożami. Jak wyrównasz, pospinaj, poskręcaj i powinno działać,...

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2016, 21:09:54 pm »
Korbka do regulacji dolnego blatu napędza dwie pionowe śruby które to są sprzężone ze sobą łańcuszkiem (rowerowym)
Też nie mam, ale mam Kinzo strugarko-grubościówkę,i tak jak pisze kolega,tylko u mnie są cztery zębatki,śruby i łańcuszek jakby delikatniejszy.
Ja próbowałem ustawić tak, wziąłem deskę o wzorowym wymiarze,zdjąłem łańcuszek włożyłem deskę w grubościówkę(wał ustawiony tak,żeby deska na nożach się nie opierała) a następnie czterema śrubami kręciłem do oporu(ściskając deskę równomiernie).
Następnie nałożyłem łańcuszek na zębatki i spiąłem spinką.
Chyba niczego nie pominąłem-mile widziane dodatki,czyli uwagi,bo jakoś nie za bardzo zadowolony jestem ale i prace nie bardzo,żeby dokładność była mocno potrzebna.