Kiedyś byłem elektrykiem samochodowym i brudne ręce miałem notorycznie. Mydła, pasty, proszki były skuteczne kilka dni ale jak się ręce przez nie robiły suche to i brud nie schodził, jedynie co pomaga to po pracy nakremować ręce np kremem garnier hand "intensywna pielęgnacja bardzo suchej skóry" w czerwonej tubie - kiedyś tego nie wiedziałem więc albo miałem brudne ręce albo wyszorowane pumeksem który jeszcze bardziej niszczył skórę.